8 sposobów na naukę duńskiego w domu

8 sposobów na naukę duńskiego w domu

Jednym z twoich noworocznych postanowień jest nauka języka duńskiego? Chcesz zacząć uczyć się w domu, ale nie wiesz jak? Poniżej znajdziesz 8 podpowiedzi!

  1. Znajdź swoją rutynę

Systematyczna nauka jest bardzo ważna. Nawet kilkanaście minut dziennie poświęcone na naukę języka może dać wymierne efekty – dużo lepsze niż przysiadanie do nauki na kilka godzin raz na jakiś czas. Zaplanuj swój dzień tak, by codziennie znaleźć chwilę na naukę, a na efekty nie będzie trzeba długo czekać.

  1. “Otaczaj się” językiem

Zarówno dosłownie jak i w przenośni. W tym celu  możesz np. zmienić język telefonu na duński lub tworzyć fiszki i umieszczać je na tablicy korkowej, ścianie w pokoju czy nawet na lodówce.

  1. Czytaj w języku obcym

Czytanie tekstów w języku duńskim z pewnością pomoże w nauce. Na poziomie podstawowym warto sięgnąć po książeczki dla dzieci lub proste artykuły. Podczas czytania możesz wypisywać nowe słówka – pomoże to w rozbudowaniu słownictwa. 

  1. Słuchaj duńskiej muzyki

Słuchanie muzyki pozwala na osłuchanie się z językiem, a jednoczesne sprawdzanie tekstu piosenki może zaowocować poznaniem nowych, ciekawych słówek i wyrażeń. Zapraszam również do zapoznania się z mesterową playlistą na spotify, gdzie już niedługo pojawią się nowe propozycje duńskich wykonawców.

  1. Powtarzaj materiał

Nieutrwalone informacje bardzo szybko ulatują z głowy, dlatego tak ważne jest powtarzanie materiału. Regularne powtórki sprawią, że nawet za rok zdołasz przypomnieć sobie konkretne słówka i zwroty.

  1. Zmotywuj się do nauki 

Chcesz się zmotywować do nauki? Może warto przekonać znajomego (lub kilku znajomych) do podjęcia tego wyzwania. W taki sposób wspólnie możecie się uczyć nowych rzeczy i śledzić swoje postępy. Warto również dołączyć do wydarzenia lub grupy na facebooku – W 2021 nauczę się duńskiego/Nauka duńskiego. Tam znajdziesz inne osoby, które również chcą nauczyć się duńskiego oraz przydatne materiały do nauki.

  1. Korzystaj z aplikacji do nauki języka

Aplikacje to dobry sposób na naukę w każdym miejscu i czasie. Jedną z najbardziej znanych aplikacji jest chyba Duolingo, wymaga ona jednak znajomości języka angielskiego. W nauce duńskiego może pomóc również aplikacja Quizlet.

  1. Zapisz się na kurs internetowy

Rozpocznij intensywny kurs językowy, na którym nauczysz się podstawowych wyrażeń, zasad gramatyki i wymowy z pomocą doświadczonego lektora.

Kliknij w link, aby dowiedzieć się więcej na temat kursu → Kurs noworoczny 

Powodzenia!

Kategorie wpisów