Trzy książki o Danii, które warto przeczytać

Jako że jesień zbliża się wielkimi krokami, a dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, warto sięgnąć po nową lekturę. Na Twojej półce nie może zabraknąć książek na temat Danii, ponieważ Duńczycy posiadają receptę na to, jak umilić sobie długie jesienne wieczory 😊 Dlatego dziś polecamy trzy książki o Danii, które warto przeczytać. Zapraszamy do lektury!

Życie po duńsku. Rok w najszczęśliwszym kraju na świecie, Helen Russel

Planujesz pobyt w Danii, a może przeprowadzkę na rok? Ta pozycja idealnie sprawdzi się przed odbyciem wyprawy do najszczęśliwszego kraju na świecie, jakim wielokrotnie okrzyknięto Danię. Brytyjska dziennikarka Helen Russel postanowiła odnaleźć receptę na szczęście Duńczyków, co zdecydowanie jej się udało po rocznym pobycie w Danii. W każdym rozdziale autorka opowiada o innym aspekcie kultury duńskiej, a znajdziemy w nich m.in. duński design, aktywności w czasie wolnym, czy też kulturę pracy. Na końcu książki znajduje się zbiór dziesięciu porad, jak odnaleźć szczęście według Duńczyków. Jeśli ciekawi Cię, jak żyć po duńsku, koniecznie przeczytaj książkę!

Hygge. Duńska sztuka szczęścia, Marie Tourell Søderberg

Fenomenem szczęścia Duńczyków z pewnością jest hygge. Możemy odnaleźć je czytając ulubioną książkę pod kocem przy zapalonej świeczce, czy też podczas krótkiej przerwy na kawę. Krótko mówiąc hygge jest wszystkim, co wprawia nas w dobry nastrój 😊 Tego właśnie uczy Marie Tourell Søderberg w swojej książce. Dzięki tej pozycji docenisz znaczenie momentów szczęścia i zrozumiesz, dlaczego we współczesnym zabieganym świecie tak ważne jest umieć się na chwilę wyłączyć i znaleźć czas na hygge.

Uciekinier przecina swój ślad, Aksel Sandemose

Nie myśl, że jesteś kimś. Nie myśl, że nam dorównujesz. To przykazania dobrze znanego mieszkańcom Północy Prawa Jante, którego genezę odnajdziemy w książce „Uciekinier przecina swój ślad”. Aksel Sandemose opisuje życie klasy robotniczej w fikcyjnym mieście Jante. Narrator wywodzi prawo Jante od społeczności, w której dorastał, z czasem nadając mu bardziej uniwersalny wymiar. Akcja rozgrywa się na terenie fikcyjnego miasteczka w Danii, jednak powieść jest uniwersalna i każdy mieszkaniec Skandynawii może odnaleźć w niej pierwiastek swojej tożsamości.

Wybór książek o Danii jest coraz szerszy na rynku wydawniczym, a powyższe trzy książki o Danii, które warto przeczytać zostały przetłumaczone na język polski, chociaż wiele pozycji dostępnych jest tylko po duńsku.

Zachęcamy do pogłębiania wiedzy na naszych kursach, a także do odwiedzenia naszego Instagrama i YouTube.

Kategorie wpisów