Znani i lubiani z Norwegii: Bracia Ylvis

Tym razem postanowiliśmy przedstawić sylwetki znanych i lubianych z Norwegii. Wybór padł na braci Ylvis – norweskich komików. Czy istnieje szansa, że ktoś z was jeszcze o nich nie słyszał? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie dzisiejszy wpis! Dedykowany jest on również tym, którzy chcieliby dowiedzieć się o tym szalonym duecie nieco więcej.

Bracia Ylvis to Vegard i Bård Ylvisåker (tak, ich nazwa pochodzi od nazwiska chłopaków), którzy sławę zyskali dzięki utworowi oraz nakręconemu do niego teledyskowi „The Fox” z 2013 roku. Nie wiem czy wiecie, ale na dzień dzisiejszy (04.08.2020 r.) liczba odsłon teledysku na YouTube dobija do miliarda wyświetleń!

Bracia debiutowali jako grupa kabaretowa z przedstawieniem „Ylvis – en kabaret”, po czym kontynuowali swoje wystąpienia i nagrywali coraz to zabawniejsze utwory. Od 2000 roku występują w programach radiowych i telewizyjnych, jak np. Ylvis møter veggen”, „Hvem kan slå Ylvis”, „Norges herligste” czy „Stories from Norway”, wywołując salwy śmiechu wśród publiczności. Od 2011-2016 roku byli gospodarzami programu „I kveld med YLVIS”.


Przełom w ich karierze nastąpił, gdy wszyscy próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Co mówi lis?” będące częścią refrenu piosenki „The Fox” autorstwa braci Ylvis. Utwór ten miał promować trzeci sezon programu „I kveld med YLVIS”. Nieco ponad miesiąc po publikacji teledysku na YouTube widziano go ponad 100 milionów razy. Tym samym uplasowali się także na szóstym miejscu na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100. Ich sukces przyczynił się do tego, że bracia zostali zaproszeni do programu „Ellen DeGeneres Show” oraz występowali na festiwalu iHeartRadio w Las Vegas na tej samej scenie co Elton John, Paul McCartney, Miley Cyrus i Katy Perry. W 2013 roku otrzymali również nagrodę Spellemannprisen w kategorii hit roku.

Przypomnijmy sobie ten hit jeszcze raz:
https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

Polecam wam również wpisać „Ylvis” w wyszukiwarce na YouTube i dać się wciągnąć po uszy. Moje TOP 3 to:

1) Prank z bankomatem: https://www.youtube.com/watch?v=2nragFwq0Hc

2) Prank z windą: https://www.youtube.com/watch?v=1Un_oHaf798

3) Prank z radiem taxi: https://www.youtube.com/watch?v=0UWb5ps7wkw


+ wszystkie piosenki braci Ylvis!

Enjoy!
Sylwia Nowak

Kategorie wpisów