kurs duńskiego

Język islandzki – zajęcia online lub stacjonarne w Poznaniu

Hæ!

Nauka języka islandzkiego

Poznaj z nami język islandzki – niezwykły i wyjątkowy język, który otworzy przed Tobą drzwi do magicznego świata Islandii. Zajęcia w Mesterze są dynamiczne i pełne interakcji, co pozwoli Ci szybko zacząć komunikować się w języku islandzkim. Nauka może być przyjemnością, dlatego na kursie wykorzystujemy wiele narzędzi do nauczania takich jak gry językowe, quizy i zadania, które uczynią naukę jeszcze bardziej fascynującą.

Dlaczego warto uczyć się islandzkiego?

  • Odkryjesz piękno tajemniczej IslandiiPosługując się islandzkim, odkryjesz fascynujący kraj pełen zapierających dech w piersiach krajobrazów, gejzerów, lodowców i wodospadów. Będziesz mógł/mogła swobodnie porozmawiać z lokalnymi mieszkańcami i poznać ich kulturę oraz zwyczaje.
  • Poznasz innych pasjonatów i pasjonatki PółnocyNauka języka islandzkiego to nie tylko nabycie nowej umiejętności, ale również szansa na poznanie przyjaciół i wspólną podróż w świat nordyckich tradycji. Nasze zajęcia w grupach i w parze sprzyjają budowaniu relacji i wymianie doświadczeń.
  • Zgłębisz historię wikingów i przeczytasz sagi w oryginaleJęzyk islandzki jest jednym z najstarszych języków zachodnich. Dzięki temu, że Islandia przez wieki pozostawała odizolowana reszty kontynentu, język praktycznie się nie zmieniał. Dlatego dzisiejszy islandzki jest w dużej mierze zrozumiały dla osób czytających teksty z okresu wikingów. Dla miłośników historii i językoznawców jest to fascynujące źródło wiedzy.
  • Zwiększysz swoją konkurencję na rynku pracyZnajomość islandzkiego daje także możliwość zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku pracy. Islandia, jako bogaty kraj z dobrze rozwiniętym przemysłem, jest popularnym celem wyjazdów Polaków. Oczywiście większość mieszkańców zna angielski, jednak z pewnością wyróżnisz się spośród innych kandydatów, jeśli będziesz znał także język islandzki. Kurs w naszej szkole pomoże Ci także zdobyć lepiej płatną posadę.
  Islandzka literatura również ma bogatą tradycję, która sięga wieków wstecz. To w języku islandzkim powstały słynne sagi i inne dzieła literatury, które wpłynęły na kulturę europejską. Dla osób zainteresowanych literaturą nauka islandzkiego umożliwia dostęp do tych klasyków w oryginale.

Co oferuje nasza szkoła?

  • Zajęcia indywidualne: Jeśli preferujesz naukę w systemie 1:1, nasi doświadczeni nauczyciele dostosują program i tempo nauki do Twoich potrzeb.
  • Zajęcia w parze: Nauka w parze to doskonały sposób, aby wzajemnie motywować się i wspierać w nauce. Razem z partnerem/partnerką osiągniecie szybsze postępy.
  • Zajęcia w grupie: Nasze grupy to miejsce, gdzie poznasz innych entuzjastów języka islandzkiego. Wspólna nauka to również okazja do porozmawiania po islandzku w większym gronie.
Sprawdź, co ma w ofercie nasza szkoła języków skandynawskich i rozpocznij swoją przygodę z językiem islandzkim już dziś! Odkryj piękno Islandii, poznaj nowych przyjaciół i zanurz się w fascynującym świecie tego niezwykłego języka. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć swoją podróż do Islandii od kursu języka islandzkiego w Mesterze! Polecamy także inne języki skandynawskie, takie jak:

Wybierz zajęcia dla Ciebie:

ZAJĘCIA
INDYWIDUALNE

Chcesz mieć zajęcia w
pojedynkę i w swoim tempie
zgłębiać tajniki języka?

150

zł/h

ZAJĘCIA
DLA 2 OSÓB

Wolisz mieć towarzysza
podczas zajęć i kompana
do nauki nowego języka?

100

zł/h

ZAJĘCIA
GRUPOWE

A może wybierasz
motywację, którą daje praca
w kameralnej grupie?

65
zł/h

Nasi mistrzowie języka islandzkiego

Paulina

LEKTORKA

Hæ! Jestem absolwentką filologii norweskiej na Uniwersytecie Szczecińskim, a aktualnie studiuję skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Wychowałam się na Islandii i mieszkałam tam przez 11 lat. Ten czas wskazał mi kierunek moich zainteresowań, a fascynacja Północą stała się istotną częścią mojego życia. Obecnie moje studia pozwalają mi zgłębiać tę fascynującą część świata, jednocześnie poszerzając moje zrozumienie kultury skandynawskiej.