flaga kurs indywidualny duński

Ultra profesjonaliści od języka duńskiego

skuteczne kursy grupowe szwedzki online

MACIEK

LEKTOR

Jestem absolwentem filologii duńskiej na UAMie, gdzie obecnie kontynuuję studia skandynawistyczne. Studiowałem też w Danii na Uniwersytecie w Aarhus, gdzie świetnie poznałem duńską kulturę i mentalność. W wolnym czasie zgłębiam ciekawostki o językach świata i uczę się francuskiego. Jestem też dumnym tatą Cavaliera Gianniego.

skuteczne kursy norweskiego online

Kamila

LEKTORKA

Studiuję filologię duńską na UAMie, gdzie w tym roku obroniłam licencjat. Poznawać Danię lubię przez wszystko to, czym zajmuję się także w wolnym czasie, a więc czytając duńskie książki i komiksy, a także oglądając filmy i seriale. Zależy mi, aby lekcje ze mną przebiegały w przyjaznej atmosferze, w której nie będzie miejsca na stres i nudę. Podczas zajęć będą nam towarzyszyły moje dwa przyjazne psy.

dobre kursy języka duńskiego

JAGODA Ł.

LEKTORKA

Jestem Jagoda i bardzo chętnie porozmawiam z Wami po duńsku. Swoją przygodę zarówno z kulturą Skandynawii, jak i z językiem duńskim zaczęłam na UAMie i od tego czasu dzielnie walczę z wymową ,,y” i ,,ø”. Wolny czas dzielę na naukę języków Azji Wschodniej, pochłanianie żelków i zamiłowanie do i łyżwiarstwa figurowego. W Mesterze kibicuję wszystkim adeptom języka duńskiego!

SARA

LEKTORKA

Hejsa! Studiuję skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Język duński oczarował mnie swoją niespotykaną liczbą wariantów wymowy jednej głoski. Dlatego bardzo chętnie pomogę w opanowaniu duńskiej fonetyki. Uwielbiam duńskie hygge, a szczególne miejsce w moim sercu zajmuje skandynawski modernizm – genialni architekci oraz przełomowe podejście do projektowania mieszkań.

Ania M.

LEKTORKA

Moje zainteresowanie Skandynawią zawdzięczam przede wszystkim szwedzkim kryminałom. Jednak to studia na UAM i fantastyczni ludzie, których tam poznałam sprawiły, że pokochałam Danię i jej szalony język. W wolnych chwilach, zawsze z kubkiem ciepłej herbaty w dłoniach, chętnie uciekam w świat seriali fantasy i rysowania oraz na długie spacery z moim psem.

aSIA F.

LEKTORKA

Jestem studentką skandynawistyki na UAMie gdzie skończyłam też licencjat z filologii duńskiej. Lubię Skandynawię za pragmatyczne ale luźne podejście do życia i szacunek do przyrody. Wolne chwile spędzam na tańcu nowoczesnym, wypoczywając pod kocem z moim psem Milką, czytając lub wypróbowując przepisy z programu Den Store Bagedyst.

aleksandra

LEKTORKA

Hej! Jestem Aleksandra i jestem studentką filologii duńskiej na UAMie. Moja przygoda z językiem duńskim zaczęła się w Danii – gdzie ukończyłam szkołę podstawową. Podczas mojego pięcioletniego pobytu w Danii zdobyłam sporą wiedzę o języku oraz kulturze, którą chętnie się podzielę! 

Ania G.

LEKTORKA

Hej! Jestem tegoroczną absolwentką skandynawistyki na UG, gdzie obroniłam licencjat. Mimo że duński nie był moim pierwszym wyborem, to szybko się do niego przekonałam, a nauka była dla mnie przyjemnością. Oczywiście dalej rozwijam się w tym języku, aby doskonalić zdobyte umiejętności i sprawia mi to ogromną satysfakcję. Uwielbiam wybierać się na górskie wędrówki i czytać amerykańskie thrillery. 

Zuza Ś.

LEKTORKA

Hej! Jestem studentką filologii duńskiej na poznańskim UAMie. Od dawna interesuję się językami obcymi, a duński wybrałam przede wszystkim ze względu na ciekawą wymowę i żarty z nią związane. W wolnym czasie czytam o kulturze i sztuce, maluję i testuję nowe wegańskie przepisy, pijąc litry herbaty.

 

Natasza

LEKTORKA

Hej! Mam na imię Natasza i jestem studentką Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Nauka języka pozwoliła mi poznać zupełnie nową i niezwykle inspirującą duńską mentalność. Mój przepis na hygge to jazda na rowerze, książka lub film (w szczególności z Madsem Mikkelsenem).

MARTA

LEKTORKA

Mam na imię Marta i jestem absolwentką skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Korepetycji udzielałam jeszcze w czasie studiów, a po ich zakończeniu i rozpoczęciu pracy zawodowej stwierdziłam, że jednak nie umiem bez tego żyć i łączę obecnie udzielanie lekcji w Mesterze z pracą na pełen etat. Prywatnie jestem miłośniczką komiksów z Kaczorem Donaldem i mam masę komiksów w różnych językach, w tym ponad sto sztuk w języku duńskim! 

Sebastian

LEKTOR

Ze wszystkich krajów Północy to Dania najbardziej skradła moje serce, dlatego też zdecydowałem się związać z nią swoją przyszłość. Jestem absolwentem filologii duńskiej na poznańskim UAMie. Poza pomocą naszym kursantkom i kursantom w przyswajaniu wymowy śmiesznie brzmiących duńskich słów, zajmuję się tańcem, produkowaniem i kuratorowaniem eventów oraz wychowywaniem szczeniaczka Czosnka.

Kasia

LEKTORKA

Halløjsa! Mam na imię Kasia i z wykształcenia jestem anglisto-amerykanisto-skandynawistką. Moja przygoda z językami skandynawskimi zaczęła się kilkanaście lat temu od szwedzkiego, podczas nauki którego nabrałam ochoty na więcej i mój wybór padł właśnie na duński. Chichot losu sprawił, że od paru lat pracuję w jednym z największych norweskich wydawnictw, gdzie na co dzień mam okazję do zaprzyjaźnenia się także z norweskim. We wszystkich językach pólnocy podoba mi się ich brzmienie i melodyjność. Jestem wierną fanką Madsa Mikkelsena, Anne Linnet oraz twórczości Tove Ditlevsen. Podczas moich lekcji staram się pokazać uczniom, że duński nie jest tak straszny, jak go malują.

Michał

LEKTOR

Davs! Od ponad dwóch lat studiuję filologię duńską na UAM-ie. Danię lubię m.in. za design przestrzeni w miastach, za sielankowy krajobraz poza miastem oraz za to, że nieważne gdzie, zawsze jesteś blisko morza. Obecnie moim największym hobby jest sam język duński. Słucham duńskich piosenek i podcastów. Oglądam duńskie filmy, seriale i dokumenty. Z rzeczy „nie-duńskich” lubię oglądać baseball i koszykówkę oraz pisać opowiadania. Lubię też ciastka. Kto nie lubi ciastek?

Nadia

LEKTORKA

Jestem absolwentką filologii duńskiej na UAMie. W Danii mieszkałam też przez prawie rok bedąc na kursie w Hadsten Højskole na Jutlandii. Dało mi to możliwość poznania duńskiej kultury i podejścia do życia. Kiedy tylko mam chwilę i pogoda pozwoli to jeżdżę na swoim motocyklu na wycieczki. Bardzo lubię też oglądać seriale skandynawskie. W czasie lekcji może się zdarzyć, że w kadrze pojawi się jeden z moich dwóch kotów, które czasem mają parcie na szkło.