flaga kurs indywidualny duński

Ultra profesjonaliści od języka duńskiego

skuteczne kursy grupowe szwedzki online

MACIEK

LEKTOR

Jestem absolwentem filologii duńskiej na UAMie, gdzie obecnie kontynuuję studia skandynawistyczne. Studiowałem też w Danii na Uniwersytecie w Aarhus, gdzie świetnie poznałem duńską kulturę i mentalność. W wolnym czasie zgłębiam ciekawostki o językach świata i uczę się francuskiego. Jestem też dumnym tatą Cavaliera Gianniego.

dobre kursy języka duńskiego

JAGODA Ł.

LEKTORKA

Jestem Jagoda i bardzo chętnie porozmawiam z Wami po duńsku. Swoją przygodę zarówno z kulturą Skandynawii, jak i z językiem duńskim zaczęłam na UAMie i od tego czasu dzielnie walczę z wymową ,,y” i ,,ø”. Wolny czas dzielę na naukę języków Azji Wschodniej, pochłanianie żelków i zamiłowanie do i łyżwiarstwa figurowego. W Mesterze kibicuję wszystkim adeptom języka duńskiego!

Ania M.

LEKTORKA

Moje zainteresowanie Skandynawią zawdzięczam przede wszystkim szwedzkim kryminałom. Jednak to studia na UAM i fantastyczni ludzie, których tam poznałam sprawiły, że pokochałam Danię i jej szalony język. W wolnych chwilach, zawsze z kubkiem ciepłej herbaty w dłoniach, chętnie uciekam w świat seriali fantasy i rysowania oraz na długie spacery z moim psem.

Asia F.

LEKTORKA

Jestem absolwentką skandynawistyki na UAMie gdzie skończyłam też licencjat z filologii duńskiej. Lubię Skandynawię za pragmatyczne ale luźne podejście do życia i szacunek do przyrody. Wolne chwile spędzam na tańcu nowoczesnym, wypoczywając pod kocem z moim psem Milką, czytając lub wypróbowując przepisy z programu Den Store Bagedyst.

aleksandra

LEKTORKA

Hej! Jestem Aleksandra i jestem studentką filologii duńskiej na UAMie. Moja przygoda z językiem duńskim zaczęła się w Danii – gdzie ukończyłam szkołę podstawową. Podczas mojego pięcioletniego pobytu w Danii zdobyłam sporą wiedzę o języku oraz kulturze, którą chętnie się podzielę! 

Ania G.

LEKTORKA

Hej! Jestem tegoroczną absolwentką skandynawistyki na UG, gdzie obroniłam licencjat. Mimo że duński nie był moim pierwszym wyborem, to szybko się do niego przekonałam, a nauka była dla mnie przyjemnością. Oczywiście dalej rozwijam się w tym języku, aby doskonalić zdobyte umiejętności i sprawia mi to ogromną satysfakcję. Uwielbiam wybierać się na górskie wędrówki i czytać amerykańskie thrillery. 

Zuza Ś.

LEKTORKA

Hej! Jestem studentką filologii duńskiej na poznańskim UAMie. Od dawna interesuję się językami obcymi, a duński wybrałam przede wszystkim ze względu na ciekawą wymowę i żarty z nią związane. W wolnym czasie czytam o kulturze i sztuce, maluję i testuję nowe wegańskie przepisy, pijąc litry herbaty.

Natasza

LEKTORKA

Hej! Mam na imię Natasza i jestem studentką skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Nauka języka pozwoliła mi poznać zupełnie nową i niezwykle inspirującą duńską mentalność. Mój przepis na hygge to jazda na rowerze, książka lub film (w szczególności z Madsem Mikkelsenem).

Kasia

LEKTORKA

Halløjsa! Mam na imię Kasia i z wykształcenia jestem anglisto-amerykanisto-skandynawistką. Moja przygoda z językami skandynawskimi zaczęła się kilkanaście lat temu od szwedzkiego, podczas nauki którego nabrałam ochoty na więcej i mój wybór padł właśnie na duński. Chichot losu sprawił, że od paru lat pracuję w jednym z największych norweskich wydawnictw, gdzie na co dzień mam okazję do zaprzyjaźnenia się także z norweskim. We wszystkich językach pólnocy podoba mi się ich brzmienie i melodyjność. Jestem wierną fanką Madsa Mikkelsena, Anne Linnet oraz twórczości Tove Ditlevsen. Podczas moich lekcji staram się pokazać uczniom, że duński nie jest tak straszny, jak go malują.

Michał

LEKTOR

Davs! Od ponad dwóch lat studiuję filologię duńską na UAM-ie. Danię lubię m.in. za design przestrzeni w miastach, za sielankowy krajobraz poza miastem oraz za to, że nieważne gdzie, zawsze jesteś blisko morza. Obecnie moim największym hobby jest sam język duński. Słucham duńskich piosenek i podcastów. Oglądam duńskie filmy, seriale i dokumenty. Z rzeczy „nie-duńskich” lubię oglądać baseball i koszykówkę oraz pisać opowiadania. Lubię też ciastka. Kto nie lubi ciastek?

MAciek K.

LEKTOR

Halløjsa! Jestem Maciek i studiuje skandynawistykę na UG. Wybrałem język duński, ponieważ byłem kilka razy wcześniej w Danii i oczarował mnie ten kraj. W trakcie studiów to się tylko pogłębiło, po części przez moje podróże do tego kraju, ale pogłębiła się moja inna obsesja związana ze Skandynawią – epoka wikingów, a szczególnie pismo runiczne, którego nauczyłem się czytać. W czasie wolnym czytam powieści historyczne i szeroko pojętą fantastykę oraz eksperymentuje kulinarnie.

Sylwia

LEKTORKA

Hejka, jestem Sylwia i ukończyłam filologię skandynawską na UAM. Fascynuje mnie Dania, jej kultura, literatura oraz oczywiście język. Jestem też wielką fanką duńskiego duetu muzycznego Fyr & Flamme oraz Madsa Mikkelsena. W wolnym czasie lubię czytać powieści i oglądać piłkę nożną. Kom så Danmark!

Sara F.

LEKTORKA

Hej! Język duński to moja pasja. Mogę nauczyć Cię języka duńskiego oraz przygotować do egzaminów. Poprzez naukę możesz poznać kulturę oraz historię Danii, którą się od zawsze fascynuje. Dania oraz życie w Danii jest mi bardzo bliskie. Jako dziecko często wakacje spędzałam w Kopenhadze, gdzie po ukończeniu liceum plastycznego wyjechałam, kontynuowałam naukę i przebywam do dzisiaj. HYGGE zawsze towarzyszy w moim codziennym życiu.

Olga

LEKTORKA

Hejsa! Studiuję skandynawistykę na poznańskim UAMie, a w Danii zakochałam się kilka lat temu odkrywając piękno Północnej Jutlandii. Język duński ciągle zaskakuje mnie swoją wyjątkowością, a kraj ten cenię za kulturę dialogu i piękno przyrody. W wolnym czasie pochłaniam książki, lubię fotografować i zwiedzać muzea.

Martyna

LEKTORKA

Jestem absolwentką skandynawistyki UG, w trakcie studiów spędziłam rok na Uniwersytecie Kopenhaskim i rok w Højskole, poznając duńską kulturę i styl życia. W 2013 roku obroniłam tytuł magistra i od tego czasu moje życie zawodowe jest nieprzerwanie związane z Danią i językiem duńskim. W wolnym czasie czytam, wyklejam kolaże i słucham podcastów true crime.

Zosia B.

LEKTORKA

Hej! Jestem Zosia i studiuję filologię duńską na poznańskim UAMie. Niedawno spędziłam też 4 miesiące w Danii w højskole na Jutlandii, gdzie mogłam osobiście doświadczyć przepięknej duńskiej przyrody, kultury i mentalności. Danię pokochałam za duński design, literaturę i przeurocze nadmorskie miasteczka, a duński język za jego niezwykłą wymowę, różniącą się od pozostałych języków skandynawskich. W wolnym czasie robię ceramikę, oglądam filmy i czytam masę książek.

Artur

LEKTOR

Hej! Jestem Artur i studiuję filologię duńską na UAMie. Spędziłem też 6 miesięcy w Aarhus, gdzie poza studiami na miejscowym uniwersytecie kultywowałem swoją znajomość duńskiej kultury, zdobywałem praktyczną wiedzę o Danii a także zdałem egzamin Studieprøven. Kraj ten polubiłem za kulturę jazdy na rowerze i podejście ludzi do świata. W wolnym czasie oglądam filmy, gram w szachy, uczę sie francuskiego, czy eksploruję kolejne trasy na rowerowe wyprawy.