Niezwykli specjaliści języka fińskiego

ASIA S.

LEKTORKA

Mam na imię Asia i jestem pierwszą lektorką fińskiego w Mesterze. Od dziecka pasjonowało mnie wszystko, co jest związane z Finlandią, dlatego wybrałam studiowanie filologii fińskiej. Obecnie kontynuuję naukę na magisterce na UAM. Miałam okazję studiować na fińskich uniwersytetach: w Oulu i Helsinkach, podczas intensywnych kursów letnich organizowanych dla studentów języka fińskiego.  Jestem także ogromną fanką Muminków. Właśnie z miłości do nich rozpoczęłam w zeszłym roku studiowanie drugiego kierunku, filologii szwedzkiej.

Marcin

LEKTOR

Jestem Marcin, a moja przygoda z Finlandią rozpoczęła się od jednej piosenki w tym języku. Bardzo pasjonuję się nordyckim stylem życia i dążę do jak największej obecności sisu w mojej codzienności, a moim marzeniem jest przejechanie całej fińskiej sieci kolejowej. Ukończyłem studia licencjackie z filologii fińskiej na UAM, jak i letnie kursy językowe na uniwersytetach w Rovaniemi i Helsinkach. W swojej pracy dyplomowej połączyłem swoje zainteresowania pisząc o języku zawodowym fińskich
kolejarzy.

Karolina

LEKTORKA

Jestem Karolina i obecnie studiuję filologię fińską na UAM. Od zawsze interesowały mnie języki obce, jednak moja przygoda z samym fińskim zaczęła się dopiero na studiach. Mimo że mój wybór był z początku przypadkowy, obecnie kocham Finlandię i język fiński, kontynuuję studia na magisterce i chcę dzielić się swoją pasją z innymi.