flaga kurs indywidualny norweski

Najznakomitsi lektorzy języka norweskiego

dobre kursy duńskiego

ANIA K.

LEKTORKA / METODYCZKA

Moja miłość do Norwegii to dowód na to, że najlepsze rzeczy w życiu dzieją się przypadkiem – zaczynając studia nie wiedziałam o tym kraju praktycznie nic, a teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym zajmować się czymś innym. W wolnym czasie zgłębiam historię Skandynawii, zwłaszcza wikingów, przy norweskiej muzyce w tle.

kursy grupowe szwedzki w twoim mieście

JAGODA M.

LEKTORKA

Moja przygoda z Norwegią wiąże się z UAMem, gdzie ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę. Dzięki studiom od kilku lat udaje mi się łączyć dwie pasje: do norweskiego i do nauczania. Entuzjazmem do kraju fiordów staram zarażać Was – moich kursantów. Norwegów uwielbiam za ich powiedzenie: „ut på tur, aldri sur”, z którym sama się utożsamiam.

dobre kursy norweskiego

ANIA O.

LEKTORKA

Cześć! Jestem absolwentką filologii norweskiej na UAMie, gdzie obecnie studiuję także skandynawistykę i filologię duńską. Chociaż w sam rejon Skandynawii zagłębiłam się zupełnie przypadkiem, to dzisiaj języki i wszystko, co z nimi związane, sprawia mi bardzo dużo radości. W wolnym czasie uczę się też węgierskiego, szyję, głaszczę kotkę Danutę i układam Lego.

ZUZA k.

LEKTORKA

Jestem absolwentką filologii norweskiej na SWPS w Warszawie, a aktualnie studiuję tu skandynawistykę. Chcę pokazać moim kursantom, że norweski jest prosty i bardzo zależy mi, żeby na zajęciach panowała przyjemna atmosfera. W wolnym czasie gotuję i jem. Poza tym lubię jogę, wioślarstwo, komunikację miejską, no i oczywiście wszystko co skandynawskie.

Ania A.

LEKTORKA

Moje zainteresowanie Norwegią zaczęło się od fascynacji imionami i nazwiskami norweskich skoczków narciarskich – można powiedzieć, że doprowadziło mnie to prosto na filologię norweską na UAMie. Oprócz skandynawistyki studiuję także filologię polską, która wypełnia mi większość wolnego czasu.  

Oliwia Cz.

LEKTORKA

Jestem studentką skandynawistyki II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Pasja do nauki języków obcych i chęć nauczenia się jakiegoś „niezwykłego” języka sprawiła, że trafiłam na język norweski. Pokochałam go od pierwszych zajęć i wiedziałam, że praca z językami to coś z czym wiąże swoją przyszłość. Uwielbiam norweską kulturę i marzę by odwiedzić północną Norwegię. 

Kuba G.

LEKTOR

W liceum przypadkowo trafiłem na kółko języka norweskiego i była to najlepsza pomyłka w moim życiu. Od tamtej pory język ten towarzyszy mi zarówno podczas słuchania norweskiego metalu, jak i studiowania Skandynawistyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W wolnym czasie zajmuję się skateboardingiem, lingwistyką, mitologią nordycką i podróżowaniem po świecie.

Amanda

LEKTORKA

Cześć! Jestem studentką farmacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moja przygoda z Norwegią rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy z rodzicami zamieszkałam w kraju fiordów. Norweskiego nauczyłam się w praktyce, przechodząc wszystkie etapy edukacji szkolnej w języku norweskim. Mogę śmiało powiedzieć, że Norwegia jest moim domem, a najbardziej zachwyca mnie zorza na wyciągnięcie ręki.

AGATA

LEKTORKA

Jestem studentką filologii norweskiej na UAMie i aktualnie kończę pisać pracę magisterską. Moją największą pasją są podróże – jeżeli nie odpisuję na wiadomości, to znaczy, że właśnie jestem w samolocie. W wolnych chwilach próbuję się także nauczyć islandzkiego, co jest jeszcze trudniejsze, niż wszystkim się wydaje. 

JAGNA

LEKTORKA

Moją największą pasją są języki obce, którą już od 6 lat dzielę się z uczniami. Norweski od zawsze był jednym z moich ulubionych języków i dokładam wszelkich starań, by jego nauka była dla moich uczniów równie ciekawa i przyjemna, jak dla mnie. Poza pracą dużo podróżuję i już od ponad roku żyję na walizkach, obecnie mieszkam w Hiszpanii i uczę się hiszpańskiego. Uwielbiam rosyjską literaturę, kraje i języki celtyckie oraz mojego kota, który pewnie wciąż nie zauważył, że mnie nie ma.

Paulina

LEKTORKA

Jestem studentką gdańskiej skandynawistyki, wielkie zainteresowanie północą wzbudziła we mnie literatura nordycka i już od wczesnych nastoletnich lat marzyłam o podróżach na północ oraz o nauczeniu się jednego z języków. Ostatecznie padło na norweski, który ujął mnie swoją niezwykłą melodycznością i wielością dialektów. W wolnym czasie wybieram się na długie spacery z moim psem, ratuję jeże, zachwycam się architekturą i moimi przyjaciółmi.

MartYNA

LEKTORKA

Swoją przygodę z norweskim rozpoczęłam w gimnazjum – oczarowało mnie jego brzmienie. Zaczynając naukę zupełnym przypadkiem, nie wiedziałam jeszcze jak bardzo polubię samą Norwegię i jak ważny będzie dla mnie ten język. Od tamtej pory uwielbiam ten kraj, oglądanie sportów zimowych i naukę języków obcych. Teraz jestem studentką etnolingwistyki na UAMie, a w wolnych chwilach sięgam po dobrą książkę czy serial.

gabi

LEKTORKA

Moja miłość do norweskiego jak i całej Norwegii zakiełkowała na kursie dla początkujących jeszcze w trakcie studiów z anglistyki i zaprowadziła mnie na kolejne studia – tym razem norwegistykę, którą ukończyłam w 2022 roku. Od zawsze uwielbiałam uczyć się języków i ich historii, a przede wszystkim dzielić moją pasję z innymi. W wolnym czasie testuję nowe przepisy cukiernicze, zaparzam ulubioną kawę, w międzyczasie zerkając na mecz snookera i robiąc plany na kolejny city break.

Julia

LEKTORKA

Z norweskim poznałam się na studiach filologicznych w Poznaniu i od ponad 3 lat
trwamy w naszej przyjaźni. Staram się przekazać uzyskaną wiedzę w jak najciekawszy i najbardziej przyjazny kursantom sposób. Języki obce to składowa wybuchowej mieszanki moich pasji – tuż obok rysunku digitalowego i rekonstrukcji historycznej. Prywatnie uwielbiam koty, science fiction oraz kawę w możliwie jak największych ilościach.

Ada

LEKTORKA

Hei! Mam na imię Ada i jestem studentką piątego roku skandynawistyki na
Uniwersytecie Gdańskim. Fascynacja naturą i historią Norwegii sprawiła, że już od
pięciu lat uczę się tego pięknego języka. Mimo, że największą część mojego czasu
zajmuje zgłębianie tajników języka norweskiego i norweskiej kultury, wolny czas
najchętniej poświęcam nauce nowych języków oraz długim spacerom z ulubioną
muzyką w tle.

Oliwia P.

LEKTORKA

Heisann! Mam na imię Oliwia i studiuję filologię norweską w Poznaniu, chociaż nie był to mój pierwszy wybór. Najpierw studiowałam psychologię, ale moja miłość do języka norweskiego była tak duża, że przerwałam studia po obronie i zaczęłam studiować norweski. Zamiłowanie do zimnych temperatur wykorzystuje również na stokach narciarskich, na których możecie spotkać mnie jako instruktorkę.