flaga kurs indywidualny norweski

Najznakomitsi lektorzy języka norweskiego

dobre kursy duńskiego

ANIA K.

LEKTORKA / METODYCZKA

Moja miłość do Norwegii to dowód na to, że najlepsze rzeczy w życiu dzieją się przypadkiem – zaczynając studia nie wiedziałam o tym kraju praktycznie nic, a teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym zajmować się czymś innym. W wolnym czasie zgłębiam historię Skandynawii, zwłaszcza wikingów, przy norweskiej muzyce w tle.

kursy grupowe szwedzki w twoim mieście

JAGODA M.

LEKTORKA

Moja przygoda z Norwegią wiąże się z UAMem, gdzie ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę. Dzięki studiom od kilku lat udaje mi się łączyć dwie pasje: do norweskiego i do nauczania. Entuzjazmem do kraju fiordów staram zarażać Was – moich kursantów. Norwegów uwielbiam za ich powiedzenie: „ut på tur, aldri sur”, z którym sama się utożsamiam.

ZUZA k.

LEKTORKA

Jestem absolwentką filologii norweskiej na SWPS w Warszawie, a aktualnie studiuję tu skandynawistykę. Chcę pokazać moim kursantom, że norweski jest prosty i bardzo zależy mi, żeby na zajęciach panowała przyjemna atmosfera. W wolnym czasie gotuję i jem. Poza tym lubię jogę, wioślarstwo, komunikację miejską, no i oczywiście wszystko co skandynawskie.

Ania a.

LEKTORKA

Moje zainteresowanie Norwegią zaczęło się od fascynacji imionami i nazwiskami norweskich skoczków narciarskich – można powiedzieć, że doprowadziło mnie to prosto na filologię norweską na UAMie. Oprócz skandynawistyki studiuję także filologię polską, która wypełnia mi większość wolnego czasu.  

Oliwia Cz.

LEKTORKA

Jestem studentką skandynawistyki II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Pasja do nauki języków obcych i chęć nauczenia się jakiegoś „niezwykłego” języka sprawiła, że trafiłam na język norweski. Pokochałam go od pierwszych zajęć i wiedziałam, że praca z językami to coś z czym wiąże swoją przyszłość. Uwielbiam norweską kulturę i marzę by odwiedzić północną Norwegię. 

Kuba G.

LEKTOR

W liceum przypadkowo trafiłem na kółko języka norweskiego i była to najlepsza pomyłka w moim życiu. Od tamtej pory język ten towarzyszy mi zarówno podczas słuchania norweskiego metalu, jak i studiowania Skandynawistyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W wolnym czasie zajmuję się skateboardingiem, lingwistyką, mitologią nordycką i podróżowaniem po świecie.

PAULINA

LEKTORKA

Jestem studentką gdańskiej skandynawistyki, wielkie zainteresowanie północą wzbudziła we mnie literatura nordycka i już od wczesnych nastoletnich lat marzyłam o podróżach na północ oraz o nauczeniu się jednego z języków. Ostatecznie padło na norweski, który ujął mnie swoją niezwykłą melodycznością i wielością dialektów. W wolnym czasie wybieram się na długie spacery z moim psem, ratuję jeże, zachwycam się architekturą i moimi przyjaciółmi.

Martyna

LEKTORKA

Swoją przygodę z norweskim rozpoczęłam w gimnazjum – oczarowało mnie jego brzmienie. Zaczynając naukę zupełnym przypadkiem, nie wiedziałam jeszcze jak bardzo polubię samą Norwegię i jak ważny będzie dla mnie ten język. Od tamtej pory uwielbiam ten kraj, oglądanie sportów zimowych i naukę języków obcych. Teraz jestem studentką etnolingwistyki na UAMie, a w wolnych chwilach sięgam po dobrą książkę czy serial.

Gabi

LEKTORKA

Moja miłość do norweskiego jak i całej Norwegii zakiełkowała na kursie dla początkujących jeszcze w trakcie studiów z anglistyki i zaprowadziła mnie na kolejne studia – tym razem norwegistykę, którą ukończyłam w 2022 roku. Od zawsze uwielbiałam uczyć się języków i ich historii, a przede wszystkim dzielić moją pasję z innymi. W wolnym czasie testuję nowe przepisy cukiernicze, zaparzam ulubioną kawę, w międzyczasie zerkając na mecz snookera i robiąc plany na kolejny city break.

Ada

LEKTORKA

Hei! Mam na imię Ada i jestem studentką piątego roku skandynawistyki na
Uniwersytecie Gdańskim. Fascynacja naturą i historią Norwegii sprawiła, że już od
pięciu lat uczę się tego pięknego języka. Mimo, że największą część mojego czasu zajmuje zgłębianie tajników języka norweskiego i norweskiej kultury, wolny czas najchętniej poświęcam nauce nowych języków oraz długim spacerom z ulubioną
muzyką w tle.

Oliwia P.

LEKTORKA

Heisann! Mam na imię Oliwia i studiuję filologię norweską w Poznaniu, chociaż nie był to mój pierwszy wybór. Najpierw studiowałam psychologię, ale moja miłość do języka norweskiego była tak duża, że przerwałam studia po obronie i zaczęłam studiować norweski. Zamiłowanie do zimnych temperatur wykorzystuje również na stokach narciarskich, na których możecie spotkać mnie jako instruktorkę.

Dominik

LEKTOR

Cześć, jestem Dominik! Jestem pasjonatem wszystkiego, co norweskie. Od słynnego karmelizowanego sera, zwanego brunostem, po wysokie góry północnej Norwegii. Gdy tylko mogę – podróżuję. Zamiast ciepłych Malediwów na Oceanie Indyjskim zdecydowanie wolę te znajdujące się daleko za kołem podbiegunowym, czyli wyspę Sommarøy leżącą na Morzu Norweskim. Przekazywanie wiedzy sprawia mi ogromną radość, bo w ten sposób dzielę się z innymi moją największą pasją.

Wojtek

LEKTOR

Jestem absolwentem filologii norweskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obecnie kończę studia skandynawistyczne. W ramach programu Erasmus+ miałem również przyjemność studiować na Uniwersytecie w Bergen, co pozwoliło mi lepiej poznać kulturę norweską i zrozumieć styl życia Norwegów. Od ponad 2 lat zajmuję się nauczaniem norweskiego, a widok postępów moich uczniów sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.
W czasie wolnym oddaje się muzyce; gram na instrumentach i słucham przeróżnych albumów muzycznych.

Gabi W.

LEKTORKA

Moja przygoda z norweskim zaczęła się w liceum. Chciałam nauczyć się jakiegoś „nietypowego” języka. Padło na norweski – i był to strzał w dziesiątkę, miłość od pierwszego wejrzenia. Po intensywnym kursie wakacyjnym zdecydowałam się na studia na gdańskiej skandynawistyce, gdzie fascynacja norweską przyrodą i kulturą jeszcze bardziej się pogłębiła. Cieszę się, że poprzez nauczanie mogę dzielić się moją pasją z innymi.

Bartek

LEKTOR

W języku norweskim zakochałem się w liceum. Od tego czasu wytrwale się go uczę. Skończyłem filologię norweską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas tych studiów spędziłem pół roku w stolicy kraju fiordów. Obecnie nadal kontynuuję naukę języka norweskiego oraz jego wariantów. Jestem na bieżąco ze wszystkim co się dzieje na świecie, dlatego pokaże Ci nie tylko język norweski, ale również dorzucę wiele ciekawostek.

Jakub

LEKTOR

Obecnię studiuję filologię norweską na UAMie, ale moja miłość do Norwegii, jej bogatej kultury, fascynującej historii i zapierających dech widoków rozpoczęła się już podczas mojej pierwszej „backpackowej” podróżo – wędrówki, gdzie miałem możliwość zarazić się głębokim i gorącym uczuciem do krainy fiordów i trolli. Podróże, zwłaszcza te piesze, zawsze klasyfikowały się jako źródło moich pasji, zaraz obok zgłębiania obcych kultur i języków (oprócz norweskiego, stale poszerzam swój repertuar językowy i uczę się kolejnych języków obcych, obecnie hiszpańskiego). Dodatkowo, jestem niemałym świrem sportowym oraz aktywnie spełniam się w zdrowym sposobie odżywiania (muszę jednak przyznać jednak, że na „skandynawską modłę” jestem porządnie uzależniony od boskiego napoju, jakim jest kawa).

WERONIKA

LEKTORKA

Hej! Jestem Weronika i studiuję skandynawistykę z językiem norweskim. Moje zafascynowane Norwegią trwa już od dziecka, gdzie spędzałam często wakacje. Zawsze chciałam nauczyć się norweskiego, dlatego po ukończeniu wakacyjnego kursu, na którym moje zauroczenie tym językiem znacznie się pogłębiło, zdecydowałam się zacząć studia. Norweska kultura i język to moja pasja, którą chciałabym podzielić się z innymi.

Natalia

LEKTORKA

Cześć, jestem Natalia! Zafascynowana językiem norweskim i mitologią nordycką. Kocham podróże, a w Szwecji, jako wolontariuszka, rozwijałam swoją pasję do pomagania innym. W nauczaniu stawiam na wyrozumiałość i otwartość, bo każdy uczeń ma swoją drogę. Poza tym, uwielbiam norweskie kino niszowe, zwłaszcza filmy Joachima Triera.