flaga kurs indywidualny norweski

Najznakomitsi lektorzy języka norweskiego

dobre kursy duńskiego

ANIA K.

LEKTORKA / METODYCZKA

Moja miłość do Norwegii to dowód na to, że najlepsze rzeczy w życiu dzieją się przypadkiem – zaczynając studia nie wiedziałam o tym kraju praktycznie nic, a teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym zajmować się czymś innym. W wolnym czasie zgłębiam historię Skandynawii, zwłaszcza wikingów, przy norweskiej muzyce w tle.

kursy grupowe szwedzki w twoim mieście

JAGODA M.

LEKTORKA

Moja przygoda z Norwegią wiąże się z UAMem, gdzie ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę. Dzięki studiom od kilku lat udaje mi się łączyć dwie pasje: do norweskiego i do nauczania. Entuzjazmem do kraju fiordów staram zarażać Was – moich kursantów. Norwegów uwielbiam za ich powiedzenie: „ut på tur, aldri sur”, z którym sama się utożsamiam.

ZUZA k.

LEKTORKA

Jestem absolwentką filologii norweskiej na SWPS w Warszawie, a aktualnie studiuję tu skandynawistykę. Chcę pokazać moim kursantom, że norweski jest prosty i bardzo zależy mi, żeby na zajęciach panowała przyjemna atmosfera. W wolnym czasie gotuję i jem. Poza tym lubię jogę, wioślarstwo, komunikację miejską, no i oczywiście wszystko co skandynawskie.

Ania a.

LEKTORKA

Moje zainteresowanie Norwegią zaczęło się od fascynacji imionami i nazwiskami norweskich skoczków narciarskich – można powiedzieć, że doprowadziło mnie to prosto na filologię norweską na UAMie. Oprócz skandynawistyki studiuję także filologię polską, która wypełnia mi większość wolnego czasu.  

Oliwia Cz.

LEKTORKA

Jestem studentką skandynawistyki II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Pasja do nauki języków obcych i chęć nauczenia się jakiegoś „niezwykłego” języka sprawiła, że trafiłam na język norweski. Pokochałam go od pierwszych zajęć i wiedziałam, że praca z językami to coś z czym wiąże swoją przyszłość. Uwielbiam norweską kulturę i marzę by odwiedzić północną Norwegię. 

Kuba G.

LEKTOR

W liceum przypadkowo trafiłem na kółko języka norweskiego i była to najlepsza pomyłka w moim życiu. Od tamtej pory język ten towarzyszy mi zarówno podczas słuchania norweskiego metalu, jak i studiowania Skandynawistyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W wolnym czasie zajmuję się skateboardingiem, lingwistyką, mitologią nordycką i podróżowaniem po świecie.

Jagna

LEKTORKA

Moją największą pasją są języki obce, którą już od 6 lat dzielę się z uczniami. Norweski od zawsze był jednym z moich ulubionych języków i dokładam wszelkich starań, by jego nauka była dla moich uczniów równie ciekawa i przyjemna, jak dla mnie. Poza pracą dużo podróżuję i już od ponad roku żyję na walizkach, obecnie mieszkam w Hiszpanii i uczę się hiszpańskiego. Uwielbiam rosyjską literaturę, kraje i języki celtyckie oraz mojego kota, który pewnie wciąż nie zauważył, że mnie nie ma.

PAULINA

LEKTORKA

Jestem studentką gdańskiej skandynawistyki, wielkie zainteresowanie północą wzbudziła we mnie literatura nordycka i już od wczesnych nastoletnich lat marzyłam o podróżach na północ oraz o nauczeniu się jednego z języków. Ostatecznie padło na norweski, który ujął mnie swoją niezwykłą melodycznością i wielością dialektów. W wolnym czasie wybieram się na długie spacery z moim psem, ratuję jeże, zachwycam się architekturą i moimi przyjaciółmi.

MartYNA

LEKTORKA

Swoją przygodę z norweskim rozpoczęłam w gimnazjum – oczarowało mnie jego brzmienie. Zaczynając naukę zupełnym przypadkiem, nie wiedziałam jeszcze jak bardzo polubię samą Norwegię i jak ważny będzie dla mnie ten język. Od tamtej pory uwielbiam ten kraj, oglądanie sportów zimowych i naukę języków obcych. Teraz jestem studentką etnolingwistyki na UAMie, a w wolnych chwilach sięgam po dobrą książkę czy serial.

Gabi

LEKTORKA

Moja miłość do norweskiego jak i całej Norwegii zakiełkowała na kursie dla początkujących jeszcze w trakcie studiów z anglistyki i zaprowadziła mnie na kolejne studia – tym razem norwegistykę, którą ukończyłam w 2022 roku. Od zawsze uwielbiałam uczyć się języków i ich historii, a przede wszystkim dzielić moją pasję z innymi. W wolnym czasie testuję nowe przepisy cukiernicze, zaparzam ulubioną kawę, w międzyczasie zerkając na mecz snookera i robiąc plany na kolejny city break.

Julia

LEKTORKA

Z norweskim poznałam się na studiach filologicznych w Poznaniu i od ponad 3 lat
trwamy w naszej przyjaźni. Staram się przekazać uzyskaną wiedzę w jak najciekawszy i najbardziej przyjazny kursantom sposób. Języki obce to składowa wybuchowej mieszanki moich pasji – tuż obok rysunku digitalowego i rekonstrukcji historycznej. Prywatnie uwielbiam koty, science fiction oraz kawę w możliwie jak największych ilościach.

Ada

LEKTORKA

Hei! Mam na imię Ada i jestem studentką piątego roku skandynawistyki na
Uniwersytecie Gdańskim. Fascynacja naturą i historią Norwegii sprawiła, że już od
pięciu lat uczę się tego pięknego języka. Mimo, że największą część mojego czasu zajmuje zgłębianie tajników języka norweskiego i norweskiej kultury, wolny czas najchętniej poświęcam nauce nowych języków oraz długim spacerom z ulubioną
muzyką w tle.

Oliwia P.

LEKTORKA

Heisann! Mam na imię Oliwia i studiuję filologię norweską w Poznaniu, chociaż nie był to mój pierwszy wybór. Najpierw studiowałam psychologię, ale moja miłość do języka norweskiego była tak duża, że przerwałam studia po obronie i zaczęłam studiować norweski. Zamiłowanie do zimnych temperatur wykorzystuje również na stokach narciarskich, na których możecie spotkać mnie jako instruktorkę.

Dominik

LEKTOR

Cześć, jestem Dominik! Jestem pasjonatem wszystkiego, co norweskie. Od słynnego karmelizowanego sera, zwanego brunostem, po wysokie góry północnej Norwegii. Gdy tylko mogę – podróżuję. Zamiast ciepłych Malediwów na Oceanie Indyjskim zdecydowanie wolę te znajdujące się daleko za kołem podbiegunowym, czyli wyspę Sommarøy leżącą na Morzu Norweskim. Przekazywanie wiedzy sprawia mi ogromną radość, bo w ten sposób dzielę się z innymi moją największą pasją.

Wojtek

LEKTOR

Jestem absolwentem filologii norweskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obecnie kończę studia skandynawistyczne. W ramach programu Erasmus+ miałem również przyjemność studiować na Uniwersytecie w Bergen, co pozwoliło mi lepiej poznać kulturę norweską i zrozumieć styl życia Norwegów. Od ponad 2 lat zajmuję się nauczaniem norweskiego, a widok postępów moich uczniów sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.
W czasie wolnym oddaje się muzyce; gram na instrumentach i słucham przeróżnych albumów muzycznych.