flaga kurs indywidualny szwedzki

Wybitni nauczyciele języka szwedzkiego

kursy grupowe norweski w twoim mieście

ASIA

LEKTORKA

Skończyłam filologię szwedzką i skandynawistykę na UAMie w Poznaniu. Fascynuje mnie nie tylko język szwedzki, ale
tak naprawdę wszystko, co jest związane z tym krajem. W wolnym czasie czytam kryminały, uczę się gotować, a czasem nawet biegam.

dobre kursy grupowe duński

SZYMON

LEKTOR

Jestem absolwentem filologii szwedzkiej i skandynawistyki na UAMie. Uważam, że Szwecja jest naprawdę ciekawym miejscem i jako lektor chętnie opowiadam zarówno o jej języku, jak i o tamtejszej kulturze. W wolnych chwilach chodzę na siłownię (zbyt rzadko) czy lenię się w domu przy kawie i filmie (zbyt często). Chętnie też podróżuję na Północ, żeby zobaczyć, jak to, o czym się uczę, wygląda w rzeczywistości.

Wiktoria

LEKTORKA

Moja przygoda ze Skandynawią zaczęła się już kilkanaście lat temu, kiedy rozczytałam się w szwedzkich książkach dla dzieci. Po literaturze przyszła miłość do samego języka, jego unikatowego brzmienia, melodyjności oraz słów, których czasem nie da się przetłumaczyć na polski. Ukończyłam filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim, a obecnie kontynuuje studia na Uniwersytecie w Lund.

Józef

LEKTOR

Studiuję filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat pasjonuję się nauką języków obcych i znajdywaniem między nimi podobieństw, a najbardziej wykorzystywaniem mojej językowej wiedzy w praktyce. Kiedy znajdę chwilę dla siebie, uprawiam sport, słucham progresywnego rocka albo przytulam pieski w parku.

monika

LEKTORKA

Jestem absolwentką filologii szwedzkiej na UJ. Od zawsze ciekawiła mnie północna kultura, tamtejsze wartości: przede wszystkim zamiłowanie do natury i umiejętność życia w zwolnionym tempie. Swoją pasję do języka szwedzkiego pogłębiam każdego dnia, czytając książki w tym języku, rozwiązując krzyżówki oraz ucząc w Mesterze! W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze lub piszę wiersze.

Dominika

LEKTORKA

Hejsan! Jestem studentką IV roku skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem pasjonatką nie tylko skandynawskiej kultury, ale również nauki samej w sobie, uwielbiam dzielić się wiedzą! A szwedzki to piękny język, którego nauka z biegiem czasu staje się przyjemnością. W wolnych chwilach zajmuję się szyciem i malowaniem.

Kuba P.

LEKTOR

Skończyłem filologię szwedzką na UJ, studiując równolegle wiedzę o teatrze i performatykę (taki kierunek kulturoznawczy). Zawsze ciekawiła mnie przede wszystkim szwedzka kultura i codzienność, a odkąd mam więcej czasu wolnego, czyli od pożegnania z uczelnią, coraz bardziej interesuję się też szwedzką sztuką współczesną, nie tylko tą związaną z teatrem.

Alicja

LEKTORKA

Jestem studentką III roku filologii szwedzkiej na UAMie. Od długiego czasu interesuję się wszystkim, co związane ze Skandynawią, a od trzech lat moja uwaga głównie skupia się na Szwecji. Sercem zawsze jestem w Göteborgu, gdzie też najchętniej podróżuję w wolnych chwilach. Poza tym jestem wielką fanką szwedzkiej muzyki, więc zawsze można liczyć na polecenie przeze mnie jakiegoś ciekawego utworu.