flaga kurs indywidualny szwedzki

Wybitni nauczyciele języka szwedzkiego

kursy grupowe norweski w twoim mieście

ASIA K.

LEKTORKA

Skończyłam filologię szwedzką i skandynawistykę na UAMie w Poznaniu. Fascynuje mnie nie tylko język szwedzki, ale
tak naprawdę wszystko, co jest związane z tym krajem. W wolnym czasie czytam kryminały, uczę się gotować, a czasem nawet biegam.

dobre kursy grupowe duński

SZYMON F.

LEKTOR

Jestem absolwentem filologii szwedzkiej i skandynawistyki na UAMie. Uważam, że Szwecja jest naprawdę ciekawym miejscem i jako lektor chętnie opowiadam zarówno o jej języku, jak i o tamtejszej kulturze. W wolnych chwilach chodzę na siłownię (zbyt rzadko) czy lenię się w domu przy kawie i filmie (zbyt często). Chętnie też podróżuję na Północ, żeby zobaczyć, jak to, o czym się uczę, wygląda w rzeczywistości.

Józef

LEKTOR

Studiuję filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat pasjonuję się nauką języków obcych i znajdywaniem między nimi podobieństw, a najbardziej wykorzystywaniem mojej językowej wiedzy w praktyce. Kiedy znajdę chwilę dla siebie, uprawiam sport, słucham progresywnego rocka albo przytulam pieski w parku.

Dominika

LEKTORKA

Hejsan! Jestem studentką IV roku skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem pasjonatką nie tylko skandynawskiej kultury, ale również nauki samej w sobie, uwielbiam dzielić się wiedzą! A szwedzki to piękny język, którego nauka z biegiem czasu staje się przyjemnością. W wolnych chwilach zajmuję się szyciem i malowaniem.

Kuba P.

LEKTOR

Skończyłem filologię szwedzką na UJ, studiując równolegle wiedzę o teatrze i performatykę (taki kierunek kulturoznawczy). Zawsze ciekawiła mnie przede wszystkim szwedzka kultura i codzienność, a odkąd mam więcej czasu wolnego, czyli od pożegnania z uczelnią, coraz bardziej interesuję się też szwedzką sztuką współczesną, nie tylko tą związaną z teatrem.

PAULINA Sz.

LEKTORKA

Hej! Nazywam się Paulina i jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przez 9 lat mieszkałam, uczyłam i wychowywałam się w Szwecji, dzięki czemu poznałam tamtejszą kulturę oraz zwyczaje, które chętnie wplatam podczas swoich zajęć. Bardzo lubię podróżować, a w wolnym czasie spotykam się ze znajomymi i gram w planszówki.

Szymon L.

LEKTOR

Hej! Jestem absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim gdzie moim kierunkiem głównym była filologia szwedzka. Moja przygoda ze szwedzkim zaczęła się jednak wcześniej – kiedy po raz pierwszy raz odwiedziłem Szwecję w 2016 roku i postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o tym kraju, języku i kulturze. Od tego czasu Szwecja i szwedzki jest nieodłączną częścią mojego życia, a gdzieś po drodze do tego szwedzkiego dołączył jeszcze duński. 

Paweł

LEKTOR

Hallå! Mam na imię Paweł. Jestem nauczycielem języka szwedzkiego, w Mesterze pracuję od niedawna. Studiuję filologię skandynawską na UAM w Poznaniu. W czasie wolnym czytam klasykę, szukam szwedzkiej porcelany w sklepach z używanymi rzeczami i jeżdżę rowerem poza miastem.