flaga kurs indywidualny szwedzki

Wybitni nauczyciele języka szwedzkiego

kursy grupowe norweski w twoim mieście

ASIA K.

LEKTORKA

Skończyłam filologię szwedzką i skandynawistykę na UAMie w Poznaniu. Fascynuje mnie nie tylko język szwedzki, ale
tak naprawdę wszystko, co jest związane z tym krajem. W wolnym czasie czytam kryminały, uczę się gotować, a czasem nawet biegam.

dobre kursy grupowe duński

SZYMON F.

LEKTOR

Jestem absolwentem filologii szwedzkiej i skandynawistyki na UAMie. Uważam, że Szwecja jest naprawdę ciekawym miejscem i jako lektor chętnie opowiadam zarówno o jej języku, jak i o tamtejszej kulturze. W wolnych chwilach chodzę na siłownię (zbyt rzadko) czy lenię się w domu przy kawie i filmie (zbyt często). Chętnie też podróżuję na Północ, żeby zobaczyć, jak to, o czym się uczę, wygląda w rzeczywistości.

Józef

LEKTOR

Studiuję filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat pasjonuję się nauką języków obcych i znajdywaniem między nimi podobieństw, a najbardziej wykorzystywaniem mojej językowej wiedzy w praktyce. Kiedy znajdę chwilę dla siebie, uprawiam sport, słucham progresywnego rocka albo przytulam pieski w parku.

Kuba P.

LEKTOR

Skończyłem filologię szwedzką na UJ, studiując równolegle wiedzę o teatrze i performatykę (taki kierunek kulturoznawczy). Zawsze ciekawiła mnie przede wszystkim szwedzka kultura i codzienność, a odkąd mam więcej czasu wolnego, czyli od pożegnania z uczelnią, coraz bardziej interesuję się też szwedzką sztuką współczesną, nie tylko tą związaną z teatrem.

Paweł

LEKTOR

Hallå! Mam na imię Paweł. Jestem nauczycielem języka szwedzkiego, w Mesterze pracuję od niedawna. Studiuję filologię skandynawską na UAM w Poznaniu. W czasie wolnym czytam klasykę, szukam szwedzkiej porcelany w sklepach z używanymi rzeczami i jeżdżę rowerem poza miastem.

ZUZA

LEKTORKA

Hej! Jestem Zuza i trzy lata temu rozpoczęłam moją przygodę z językiem szwedzkim. Przez ostatnie pół roku udało mi się zasmakować studenckiego życia w Sztokholmie i planuję wrócić tam także na studia magisterskie. Moją największą pasją są podróże, a ostatnią zrealizowaną wycieczką była Laponia. Podczas wyprawy udało mi się zdobyć doświadczenie w karmieniu reniferów, wypatrywaniu łosi oraz oglądaniu przepięknej zorzy polarnej. Przygodę z Mesterem rozpoczęłam od praktyk, a od niedawna mam możliwość uczyć tutaj języka szwedzkiego w bardzo miłej atmosferze! 

Aneta

LEKTORKA

Hejsan! Mam na imię Aneta. Studiuję filologię skandynawską ze specjalnością filologia szwedzka na UAMie w Poznaniu. Skończyłam także kurs języka szwedzkiego w Szwecji.  Jak zaczęłam swoją przygodę z tym językiem? Od norweskiego. Bo to właśnie norweski urzekł mnie na początku. Od tamtego momentu zaczęłam zagłębiać się w kulturę krajów Północy. Na początku planowałam studiowanie właśnie filologii norweskiej, jednak los chciał, żebym finalnie wylądowała ze szwedzkim. Czy żałuję? Zdecydowanie nie! W wolnych chwilach zazwyczaj gram na gitarze, analizuję wyniki konkursów skoków narciarskich lub planuję moje przyszłe podróże!

Zosia

LEKTORKA

Hej! Mam na imię Zosia i jestem studentką poznańskiego UAMu. Pasjonuję się językiem i kulturą Szwecji. Oprócz Skandynawii kocham góry! Od lat działam też w harcerstwie, gdzie prowadzę gromadę zuchową. W wolnym czasie szydełkuję i gram w gry wideo.

Marta

LEKTORKA

Hej hej! Mam na imię Marta i prowadzę zajęcia ze szwedzkiego w Mesterze. Na codzień studiuję Skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Język szwedzki wybrałam, ponieważ chciałam poznać lepiej szwedzką kulturę i styl życia. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, a szwedzka fika skradła moje serce. Swój wolny czas spędzam zazwyczaj z nosem w jakiejś dobrej książce.

Weronika

LEKTORKA

Jestem studentką trzeciego roku skandynawistyki na UAMie. Szwecja zafascynowała mnie już w podstawówce, kiedy odwiedziłam ją na wycieczce szkolnej. Pomyślałam wtedy, że szwedzki to bardzo prosty język, skoro ich ,,cześć” to ,,hallå”, (zupełnie jak nasze ,,halo”, kiedy odbieramy telefon!) i postanowiłam kiedyś się go nauczyć. Poza językami obcymi i językiem w ogóle interesuję się też fotografią i kuchnią wegańską, a wolnym czasie lubię czytać książki i grać w gry RPG.

KRIS

LEKTOR

Tjena! Nazywam się Kris i jestem studentem filologii szwedzkiej. Obecnie mieszkam w Polsce, ale Szwecję traktuje jako swój dom i jeżdżę tam co najmniej raz na miesiąc. Miałem okazję spędzić tam trochę czasu, miedzy innymi na stypendium, więc tamtejszy świat jest mi bliski. Kocham Szwecję za spokój i za indywidualne podejście do życia. W wolnym czasie uwielbiam się ruszać oraz rozwijać. Moim ogromnym zainteresowaniem jest kultura latynoska, a szczególnie meksykańska. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi oraz pić hektolitry kawy.

Dorota

LEKTORKA

Hej! Mam na imię Dorota. Ukończyłam lingwistykę stosowaną na MISH UW oraz filologię szwedzką na UJ. „Kolekcjonuję” języki germańskie – poza szwedzkim, niemieckim i angielskim mówię trochę po norwesku i islandzku, ostrzę sobie też zęby na niderlandzki. Z zamiłowania jestem tłumaczką literatury i artystką sztuk wszelkich, od szydełkowania po teatr muzyczny.