Co warto zwiedzić w Kopenhadze?

Dziś czeka na Ciebie polecajka podróżnicza! Wybierzmy się w podróż do stolicy Danii i odkryjmy, co musi się znaleźć się na Twojej liście miejsc wartych zobaczenia 😊. A więc co wato zwiedzić w Kopenhadze?

1. Nyhavn

Kanał Nyhavn znasz z pewnością z pocztówek 🏩. To symbol Kopenhagi i chyba ulubione miejsce do robienia zdjęć przez turystów 😉. Wzdłuż niego znajdują się kolorowe kamienice i mnóstwo kawiarni oraz restauracji, nie zapominając o żaglówkach. Spacer wzdłuż tego uroczego obszaru zapewni niezapomniane widoki i możliwość skosztowania lokalnych przysmaków.

2. Pałac Królewski Amalienborg

To siedziba duńskiej rodziny królewskiej 🏰. Można tu podziwiać m.in. zmianę warty, a także odwiedzić muzea w pałacu, aby poznać historię rodziny królewskiej.

3. Tivoli Gardens

Jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie, który zachwyca swoją atmosferą i różnorodnością atrakcji 🎡. Miejsce to oferuje nie tylko emocjonujące przejażdżki, ale również piękne ogrody, restauracje i regularne występy artystyczne. Za wstęp do samych ogrodów, bez atrakcji również trzeba zapłacić. Ale zdecydowanie warto!

4. Den lille havfrue – Mała syrenka

Odwiedzenie małej syrenki to must have podczas spaceru po Kopenhadze. Ciekawostka: Mała Syrenka czasem podróżuje. W 2010 odwiedziła wystawę EXPO w Szanghaju 😊.

5. Nationalmuseet – Muzeum Narodowe

Dla miłośników historii i kultury duńskiej to niezwykle interesujące miejsce. Muzeum Narodowe prezentuje bogactwo dziedzictwa kulturowego Danii, obejmujące artefakty od epoki kamienia po współczesność. Można w nim zobaczyć Złote Rogi z Gallehus.

6. Wolne Miasto Christiania

To autonomiczna społeczność o unikalnej atmosferze, która od lat przyciąga zarówno turystów, jak i lokalnych artystów i aktywistów. Spacerując po uliczkach Christianii, można poczuć ducha wolności i kreatywności, jednak panuje na niej specyficzny, trochę hipisowski klimat. Christiania jest też bardzo ciekawa pod kątem społecznym i prawnym.

Reffen Street food

To polecajka jedzeniowa 😋. Super miejsce, jeśli nie chcemy wydać fortuny w restauracji. Szczególnie w cieplejsze dni lub gdy po prostu nie pada 😉.

Transport

Wybierając się do Kopenhagi, warto rozważyć również opcję poruszania się rowerem, aby poczuć niepowtarzalny rowerowy klimat miasta 🚲. Jednak Kopenhaga jest stolicą naprawdę przyjazną dla pieszych i w najważniejsze miejsca dotrzemy właśnie spacerem. Metro oczywiście też będzie super opcją 🚇.

W Kopenhadze znajduje się również wiele parków przy zamkach, oraz Botanisk Have (Ogród Botaniczny). A parki to oczywiście zawsze dobry punkt podróżowania, żeby na chwilę odpocząć. Warto też przejść się wzdłuż kanału i zwiedzić Operę, Teatr Królewski, czy też Bibliotekę. Są to miejsca przyjazne turystom, a ich usytuowanie nad wodą sprawia, że bardzo przyjemnie się je zwiedza. Podróż kanałem to bardzo dobry pomysł, jeśli chcemy zwiedzić „serce” miasta i zobaczyć je z innej perspektywy 🛥.

To już wszystkie nasze propozycje odnośnie tego, co warto zwiedzić w Kopenhadze. Miasto ma oczywiście wiele do zaoferowania, więc jeśli planujesz zatrzymać się na kilka dni, warto odwiedzić różne muzea oraz instytucje kultury.

Wpadaj też na naszego Insta oraz TikToka po więcej polecajek!

Uwaga! Zostały już ostatnie miejsca na kursy grupowe!

Kategorie wpisów