Gdzie ćwiczyć norweski? Polecajki!

Gdzie ćwiczyć norweski? Polecajki! Na jakie strony internetowe warto zajrzeć, żeby dodatkowo poćwiczyć norweski lub podnieść swój poziom języka? O tym w dzisiejszym poście!

NRK, NRK TV – Najpopularniejsza strona internetowa na której znajdziesz norweskie wiadomości, artykuły, filmiki, filmy, seriale oraz wiele, wiele więcej. Korzystając z tych stron na pewno znajdziesz coś dla siebie by poćwiczyć norweski. Warto zajrzeć na tę stronę, ponieważ często artykuły są w norweskich dialektach, co pomoże Ci poznać bardziej zaawansowany język i ciekawe słownictwo.

NRK Språksnakk – To norweska stacja radiowa i telewizyjna a ich zakładka Språksnakk ma wiele materiałów na przeróżne tematy.

Norwegian on the Web (NoW) – Darmowy kurs online opracowany przez Uniwersytet w Trondheim. Oferuje on podstawy norweskiego dla początkujących oraz bardziej zaawansowane lekcje.

Ny i Norge– Strona oferuje darmowe lekcje norweskiego, które obejmują materiały do nauki słownictwa, gramatyki i wymowy.

Med tusen ord – Kolejna platforma edukacyjna z darmowymi materiałami do nauki norweskiego dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych.

Her på berget – Strona internetowa z zadaniami po norwesku na poziomie średnio-zaawansowanym.

Klar Tale – To internetowa gazeta z wiadomościami oraz artykułami, które są łatwe do przeczytania. Dodatkowo na stronie możesz znaleźć zadania do pobrania, które zawierają nowe słówka wyjaśnione po norwesku, tekst i zadania do niego. Wszystkie ćwiczenia zawierają oczywiście rozwiązania, co jest idealne do samodzielnej nauki.

Norsklærer Karense – Naucz się norweskiego z Karense! Na jej kanale znajdziesz mnóstwo filmików, gdzie tłumaczy w łatwy sposób nie tylko zagadnienia gramatyczne, ale również wymowę oraz opowiada o innych kulturowych ciekawostkach. Dodatkowo możesz posłuchać jej podcastu na popularnych platformach.

Mesterowy Tiktok, YouTube oraz Instagram – Musimy również wspomnieć o naszych social mediach! Na naszych portalach regularnie dodajemy posty, gdzie znajdziesz przeróżne ciekawostki kulturowe związane ze Skandynawią, ale również słownictwo, wyjaśnienie zagadnień gramatycznych oraz wiele, wiele innych. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Jeśli jednak chcesz użyć się norweskiego z lektorem indywidualnie, w parze lub w grupie to kolejną i ostatnią już polecajką będzie nasz kurs, zapraszamy!

Kategorie wpisów