Ile jest czasów w języku duńskim?

Nauka języków skandynawskich może być doskonałą przygodą! Jeśli chciałbyś podjąć takie wyzwanie i interesuje Cię na przykład, jakie czasy w języku duńskim są właściwie obowiązujące, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem! Wyjaśnimy co nieco i pokażemy, że nauka może być naprawdę przyjemna. 

Język duński i gramatyka — czy da się tego nauczyć?

Gramatyka nieodzownie kojarzy się wielu osobom z różnego rodzaju trudnymi zasadami i zależnościami, które naprawdę trudno przyswoić. Każdy język kieruje się swoimi regułami, które mogą być mniej lub bardziej skomplikowane. Nawet gramatyka języka polskiego należy do dość trudnych — nie tylko dla obcokrajowców, ale również dla samych Polaków! 

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku języków skandynawskich. Mimo iż na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się dość skomplikowane, to w rzeczywistości ich przyswojenie jest możliwe praktycznie dla każdego! Szczególnie prosta zdaje się być gramatyka duńska, która na przykład nie posiada czasu przyszłego. Według reguł najbardziej istotny jest czas teraźniejszy, który używamy w trzech różnych sytuacjach. Pierwsza dotyczy konieczności opowiedzenia o tym, co dzieje się w danym momencie; druga z kolei to sytuacje powtarzające się kilkukrotnie, o których chcemy przekazać innej osobie. Czasu teraźniejszego w języku duńskim używa się także wtedy, gdy mówimy o zupełnie niezmiennych rzeczach — na przykład swoim pochodzeniu. 

W gramatyce języka duńskiego występują również czas przeszły, czas przeszły złożony, a także czas zaprzeszły. Nie są one skomplikowane i kilka ćwiczeń z pewnością wystarczy, by mógł je przyswoić praktycznie każdy.

Nauka języka skandynawskiego od podstaw

Jeśli chciałbyś/chciałabyś nauczyć się posługiwać którymś z języków skandynawskich — na przykład duńskim, szwedzkim czy też fińskim, to oferta naszej szkoły językowej przeznaczona jest właśnie dla Ciebie! Wszystkim zainteresowanym proponujemy profesjonalne lekcje języka, które przeprowadzane są za pośrednictwem internetu. Dlaczego warto korzystać akurat z naszej szkoły językowej?

Przede wszystkim posiadamy wykwalifikowane grono językoznawców oraz lektorów. Posiadają oni wiedzę oraz kompleksowe umiejętności do tego, by przekazać ją w możliwie najłatwiejszy sposób. Nauka duńskiego w naszej szkole językowej z pewnością przyniesie wyczekiwane efekty — i to po naprawdę niedługim czasie! Jeśli zatem interesuje Cię język duński — podstawy bądź lekcje dla bardziej zaawansowanych studentów, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Języki skandynawskie nie są wcale trudne! Konieczne jednak będzie poprowadzenie w nauce przez profesjonalnego nauczyciela, który krok po kroku będzie w stanie wyjaśnić wszelkie nieścisłości oraz przekazać najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych zagadnień związanych właśnie z tym językiem. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty — jest ona bardzo atrakcyjna, gdyż oprócz najwyższego poziomu prowadzonych kursów, proponujemy zainteresowanym także wyjątkowo korzystne ceny. Zaufaj specjalistom, a Twoja inwestycja w nowe umiejętności na pewno się szybko zwróci!

Kategorie wpisów