8 sposobów na naukę norweskiego w domu

8 sposobów na naukę norweskiego w domu

Samodzielna nauka norweskiego w domu to nie lada wyzwanie, dlatego przychodzę do Was ze sprawdzonymi metodami na naukę w domowym zaciszu.

1. Zaplanuj naukę
Może to być 15 czy nawet 5 minut dziennie poświęcone na naukę języka. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Zdecydowanie lepszy efekt przyniesie codzienna 5-minutowa nauka niż 2-godzinne wkuwanie słówek raz na dwa tygodnie.

2. Rób fiszki
To stara, ale niezwykle skuteczna metoda. Wystarczy kartka papieru i długopis lub… aplikacja w telefonie. Dodatkową zaletą fiszek w aplikacji jest to, że zawsze je mamy przy sobie i możemy z nich korzystać także poza domem. Sprawdzone przeze mnie aplikacje,
które mogę śmiało polecić to Quizlet oraz Fiszkoteka.

3. Oglądaj filmy/seriale
Czyli połącz przyjemne z pożytecznym. Nie musimy jednak ograniczać się do oglądania tylko norweskich pozycji, by móc przy okazji uczyć się nowych słówek. O narzędziu do oglądania filmów i seriali z norweskimi napisami pisałam na naszej grupie Nauka norweskiego, a o polecanych przez nas norweskich serialach możecie przeczytać tutaj: https://www.mester.pl/3-norweskie-seriale-ktore-musisz-zobaczyc/

4. Słuchaj norweskiej muzyki
W ten sposób także możesz umilić sobie czas, a przy okazji nauczyć się kolejnych słówek. Żeby nauka była jeszcze bardziej efektywna, warto poszukać w internecie tekstu utworu i… śpiewać. 🙂 Przy okazji zapraszam na nasz profil na Spotify, gdzie znajdziecie świąteczne playlisty, a już wkrótce pojawi się coś nowego!

5. Rób powtórki
Kluczem skutecznej nauki jest powtarzanie, powtarzanie i jeszcze raz powtarzanie. Nawet jeśli z łatwością zapamiętujemy słówka, to wiele z nich po prostu wylatuje z głowy, zwłaszcza gdy ich nie utrwalamy. Dlatego warto robić np. cotygodniowe powtórki z przerobionego materiału i sprawdzać swoją pamięć.

6. Dołącz do wydarzenia i zmotywuj się do nauki
Wydarzenie “W 2021 nauczę się norweskiego!” skierowane jest do osób chcących nauczyć się norweskiego w nadchodzącym roku i również dla tych, którzy znają już podstawy, ale brakuje im motywacji do nauki. W dyskusji wydarzenia znajdziecie darmowe materiały, porady dotyczące nauki języka i nie tylko.

7. Korzystaj z aplikacji
Istnieje wiele aplikacji do nauki języka, a o ich zaletach chyba nie trzeba wspominać. Najpopularniejsze aplikacje to Memrise oraz Duolingo (skierowana dla osób mówiących po angielsku).

8. Zapisz się na kurs
I zacznij nowy rok z nowym językiem! Czego się nauczysz? Poznasz często używane wyrażenia dotyczące życia codziennego. Zrozumiesz wypowiedzi z zakresu podstawowych życiowych tematów. Nauczysz się porozumiewać w prostych sytuacjach komunikacyjnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij tutaj

Kategorie wpisów