Szwedzkie seriale – polecajka

Szwedzkie seriale – polecajka

Długie, zimowe wieczory to doskonała okazja, aby zapoznać się z kilkoma szwedzkimi serialami. Pamiętajcie, że oglądanie seriali to doskonały sposób na naukę języka – łączymy przyjemne z pożytecznym 🙂 Seriale, o których opowiadam, znajdziecie na Netflixie.

1. Kärlek och Anarki (Miłość i anarchia)

Serial opowiada o Sofie, która rozpoczyna pracę w wydawnictwie i tam poznaje młodego informatyka Maxa. Relacje między nimi szybko przyjmują nieoczekiwany obrót. Bohaterowie wdają się w niebezpieczną grę polegającą na wykonywaniu wyzwań. Na początku są one raczej niewinne, jednak z biegiem czasu zarówno wyzwania jak i ich konsekwencje staję się coraz poważniejsze i zaczynają wymykać się spod kontroli.

Zwiastun serialu: https://www.youtube.com/watch?v=zuXUAkNyUF4

2. Fallet

To komediowy serial kryminalny. W pewnym szwedzkim miasteczku dochodzi do makabrycznego morderstwa Brytyjczyka. Szwedzka policjantka oraz brytyjski policjant rozpoczynają wspólne śledztwo. Warto podkreślić, że ze względu na fabułę część akcji rozgrywa się w języku angielskim, ale dla konesera języka szwedzkiego też się coś znajdzie.

Zwiastun serialu: https://www.youtube.com/watch?v=HDTlfGXXV4s

3. Kalifat

Jedną z głównych bohaterek tego serialu jest pochodząca ze Szwecji Pervin. Wraz z mężem i dzieckiem mieszka w stolicy Państwa Islamskiego. Nie jest jednak w stanie tam funkcjonować i chce uciec do Europy. Drugą ważną bohaterką jest Fatima – funkcjonariuszka szwedzkich służb specjalnych. Serial porusza trudne tematy i wciąga od pierwszego odcinka.

Zwiastun serialu: https://www.youtube.com/watch?v=zpNTUQOPGeQ

Zapraszam Was też do mojego wcześniejszego postu na temat szwedzkich seriali https://www.mester.pl/3-szwedzkie-seriale-ktore-musisz-zobaczyc/ Dwa z nich są dostępne na Netflixie, zostawiam wam linki do zwiastunów:

Miłego seansu! Do przeczytania za tydzień!

Polecane wpisy

Nie wiem jak wy, ale ja myślami jestem już na urlopie, co zresztą zauważyć można na dzisiejszych grafikach. Lato to dla mnie najpiękniejsza pora roku, również ze względu na sommerferie, czyl

Kategorie wpisów