Szwedzkie seriale – polecajka

Szwedzkie seriale – polecajka

Długie, zimowe wieczory to doskonała okazja, aby zapoznać się z kilkoma szwedzkimi serialami. Pamiętajcie, że oglądanie seriali to doskonały sposób na naukę języka – łączymy przyjemne z pożytecznym 🙂 Seriale, o których opowiadam, znajdziecie na Netflixie.

1. Kärlek och Anarki (Miłość i anarchia)

Serial opowiada o Sofie, która rozpoczyna pracę w wydawnictwie i tam poznaje młodego informatyka Maxa. Relacje między nimi szybko przyjmują nieoczekiwany obrót. Bohaterowie wdają się w niebezpieczną grę polegającą na wykonywaniu wyzwań. Na początku są one raczej niewinne, jednak z biegiem czasu zarówno wyzwania jak i ich konsekwencje staję się coraz poważniejsze i zaczynają wymykać się spod kontroli.

Zwiastun serialu: https://www.youtube.com/watch?v=zuXUAkNyUF4

2. Fallet

To komediowy serial kryminalny. W pewnym szwedzkim miasteczku dochodzi do makabrycznego morderstwa Brytyjczyka. Szwedzka policjantka oraz brytyjski policjant rozpoczynają wspólne śledztwo. Warto podkreślić, że ze względu na fabułę część akcji rozgrywa się w języku angielskim, ale dla konesera języka szwedzkiego też się coś znajdzie.

Zwiastun serialu: https://www.youtube.com/watch?v=HDTlfGXXV4s

3. Kalifat

Jedną z głównych bohaterek tego serialu jest pochodząca ze Szwecji Pervin. Wraz z mężem i dzieckiem mieszka w stolicy Państwa Islamskiego. Nie jest jednak w stanie tam funkcjonować i chce uciec do Europy. Drugą ważną bohaterką jest Fatima – funkcjonariuszka szwedzkich służb specjalnych. Serial porusza trudne tematy i wciąga od pierwszego odcinka.

Zwiastun serialu: https://www.youtube.com/watch?v=zpNTUQOPGeQ

Zapraszam Was też do mojego wcześniejszego postu na temat szwedzkich seriali https://www.mester.pl/3-szwedzkie-seriale-ktore-musisz-zobaczyc/ Dwa z nich są dostępne na Netflixie, zostawiam wam linki do zwiastunów:

Miłego seansu! Do przeczytania za tydzień!

Kategorie wpisów