5 miejsc, które warto zobaczyć w Danii

5 miejsc, które warto zobaczyć w Danii

Hej! Czy masz już dokładnie sprecyzowane wakacyjne plany? A może cały czas zastanawiasz się, gdzie pojechać i co zwiedzić? Może dzisiejszy post dostarczy ci inspiracji. Oto lista 5 miejsc, które warto zobaczyć w Danii.

Wyspa Møn

Jako, że jest to kraj wyspiarski, Dania może poszczycić się dużą liczbą plaż. Jednak plaża na wyspie Møn zasługuje na szczególne wyróżnienie. Górują nad nią ponad stumetrowe białe klify. Te majestatyczne formacje kredowe w połączeniu z morskim błękitem naprawdę robią wrażenie!

https://travelbay.pl/europa/dania/mon/ 
Ribe

Jedną z rzeczy, które bezsprzecznie kojarzą się z Danią są na pewno wikingowie. Jedną z pozostałości po tych wojownikach jest Ribe, najstarsze miasto Danii, które pamięta jeszcze czasy ich świetności. Odwiedziny w Ribe Vikingecenter pozwolą przenieść się w przeszłość i poznać historię tego klimatycznego miejsca.

http://www.spangshus.dk/turysta/miasta/ribe.htm 
Muzeum Hansa Christiana Andersena

Hans Christian Andersen to jeden z najbardziej znanych Duńczyków. Jego utwory cieszą się popularnością wśród czytelników na całym świecie. To muzeum znajdujące się w Odense, jest w całości poświęcone życiu i twórczości słynnego pisarza. 

https://sworld.co.uk/02/247627/photoalbum/muzeum-hansa-christiana-andersena…%20-%20Secret%20World 
Cistenerne 

Znajdujące się w Kopenhadze Cistenerne to niezwykła przestrzeń wystawiennicza, powstała w dawnym podziemnym zbiorniku wodnym. Formacje skalne i wszechobecna woda tworzą wspaniałe tło dla instalacji artystycznych. Co roku inny artysta ma możliwość zagospodarowania tego miejsca i podzielenia się ze zwiedzającymi swoją sztuką.

https://www.atlasobscura.com/places/cisternerne
Skagen

Skagen to najbardziej wysunięte na północ miasto w Danii. Nie bez powodu upodobali je sobie artyści – miasto to zachwyca licznymi plażami z białym piaskiem. Najpopularniejszą z nich jest Grenen, która jest zarazem najdalej wysuniętym na północ punktem miasta. To tutaj spotykają się wody cieśnin Skagerrak i Kattegat. Poza pięknymi widokami można tu również zobaczyć wiele dzieł sztuki autorstwa najpopularniejszych duńskich artystów.

https://simplife.pl/2015/07/28/skagen-czy-warto-zobaczyc/

Więcej o duńskiej kulturze, słownictwie i gramatyce znajdziesz na naszej grupie na facebooku.
Zapraszamy też na naszego instagrama.

Na jakie zarobki w Danii mogą liczyć Polacy? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Kategorie wpisów