Czy warto uczyć się szwedzkiego?

Czy warto uczyć się szwedzkiego?

Czy warto uczyć się szwedzkiego? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że warto 🙂 Postaram się jednak przytoczyć kilka argumentów zdecydowanie przemawiających za tym, że rozpoczęcie nauki szwedzkiego to naprawdę dobry pomysł.

1. Szwedzki to język, który nie jest w Polsce tak bardzo popularny jak na przykład francuski czy hiszpański. Mało Polaków go zna i mało się go uczy. Rozpoczynając swoją przygodę ze szwedzkim, można więc powiedzieć, że wybieramy wyjątkową drogę i robimy coś zupełnie nowego i oryginalnego.

Jaki jest język szwedzki? Odpowiedź na to pytanie we wpisie *klik*

2. Mówiąc po szwedzku zawsze będzie nam łatwiej porozumieć się, gdy będziemy już tam na miejscu. Oczywiście, większość Szwedów mówi po angielsku. Tyle, że to przecież nie to samo. Kilka zdań powiedzianych po szwedzku już robi wrażanie! Uwierzcie mi 🙂

3. Nauka każdego języka obcego poszerza horyzonty i zwiększa naszą wiedzę o świecie. Kto z nas nie jest choć troszkę ciekaw, jacy naprawdę byli wikingowie i dlaczego Szwedzi lubują się w jedzeniu sfermentowanych śledzi. Nauka szwedzkiego może więc być dobrą okazją do zgłębienia tych tajemnic i dowiedzenia się czegoś więcej nie tylko o Szwecji, ale i o całej Skandynawii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to wyglądało w moim przypadku i dlaczego właściwie rozpoczęłam naukę języka szwedzkiego, przeczytaj ten wpis.

4. Znajomość języka szwedzkiego może być naszym dużym atutem, jeśli szukamy nowej pracy. Jak już wspomnieliśmy wyżej, szwedzki to nie jest język, którym posługuje się wielu Polaków. Wiele firm szuka jednak osób, które potrafią się po szwedzku porozumieć. Umiejętność komunikowania się w języku szwedzkim zwiększa więc nasze szanse na otrzymanie pracy, która być może okaże się naszą pracą marzeń.

Sprawdź również jakie strony pomogą Ci w nauce języka szwedzkiego.

5. Nauka szwedzkiego może być wspaniałą zabawą. Język szwedzki ma do zaaferowania bardzo dużo uroczych, zabawnych a niekiedy dziwnych słów, których sam wygląd, a przede wszystkim wymowa mogą naprawdę zaskoczyć. Jako przykład podaję słowa, które pojawiły się w języku szwedzkim w 2020 roku. Oprócz tego może to być po prostu dobry sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków i zrobienie czegoś dla siebie.

Aby dodać motywacji naszym czytelnikom podrzucam kilka sposobów na to, jak w ciekawy sposób można (na)uczyć się języka szwedzkiego. Jeśli jednak potrzebujesz wsparcia lektora, zapraszamy Cię na nasze kursy – aktualną ofertę znajdziesz pod tym linkiem.

Do zobaczenia na kursach!