Nauka online w Mesterze

Cześć! Tym razem jako nasz blogowy team (w składzie Sylwia, Asia i Magda) postanowiłyśmy odpowiedzieć na pytanie, które często nam zadajecie, czyli jak wygląda nauka online w Mesterze?

Wielu z Was ma obawy przed nauką przez Internet. NIESŁUSZNIE! Zajęcia online w zasadzie nie odbiegają niczym od zajęć stacjonarnych. Aby Was o tym przekonać popełniłyśmy ten oto tekst, w którym dowiecie się jak to wszystko właściwie działa i który miejmy nadzieję rozwieje Wasze wątpliwości. ✍️

Sprawy techniczne, czyli jak to wygląda w praktyce? 

Podczas zajęć łączymy się przez komunikator (np. Messenger, Skype), który wyposażony jest w takie narzędzia jak kamera i mikrofon dzięki czemu widzimy i słyszymy lektora/lektorkę jak na żywo. Dodatkowo możemy korzystać z czatu, który pozwala na notowanie słówek i przykładów z lekcji oraz udostępniać ekran kursantom.

Na zajęciach pojawiają się również ciekawe materiały, specjalnie opracowane pod zainteresowania kursantów oraz wiele materiałów dodatkowych. Takich jak filmiki na YouTube, piosenki, programy, podcasty, artykuły prasowe czy gry ułatwiające przyswojenie słownictwa.

Materiały wysyłamy przed każdą lekcją (można je wydrukować lub wyświetlać w formie cyfrowej), to samo dotyczy podręcznika. Nie trzeba więc ich ze sobą targać przez całe miasto.

Nauka online
✅ Zacznijmy od kilku najważniejszych zalet:
  • DOSTĘPNOŚĆ, MOŻLIWOŚĆ NAUKI Z KAŻDEGO MIEJSCA NA ZIEMII 

Nauka online to często jedyna możliwa opcja nauki ze względu na brak oferty stacjonarnej w niektórych miastach bądź mniejszych miejscowościach. Uczymy się w komfortowych warunkach, w miejscu, w którym dobrze się czujemy (najczęściej u siebie w domu).

To idealna opcja dla zapracowanych i zabieganych. Nie musisz wychodzić z domu, lekcje odbywają się niezależnie od tego, w jakim miejscu jesteś – w domu/u rodziny/na wakacjach/na wyjeździe służbowym (uczą się np. z nami kierowcy), niezależnie od pogody – burza ⛈, ulewa, niezależnie od sytuacji losowych – spóźniony tramwaj, zepsute auto. Uczysz się w komfortowych warunkach i bez stresu, nie musisz stroić się na wyjście z domu, zaparzasz herbatę/kawę, zakładasz ulubione kapcie i chłoniesz wiedzę!

  • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU 

Oszczędzasz czas – dojazd w dwie strony to często 30-60 minut. Ludzie z małych miejscowości na terenie Danii, Norwegii, Polski i Szwecji dojeżdżają na zajęcia kilkadziesiąt kilometrów, co często zajmuje do kilku godzin. W przypadku nauki online nie musisz się martwić korkiem czy spóźnieniem, włączasz komputer i siadasz do nauki. Czas, który musiał_byś przeznaczyć na ewentualny dojazd i powrót z zajęć, możesz wykorzystać na coś pożytecznego. Na przykład na powtórkę materiału z poprzedniej lekcji. No i nie musisz się martwić, że zapomniałeś_aś notatek czy podręcznika.

  • CIEKAWE SPOSOBY NA UROZMAICENIE NAUKI 

Zajęcia przez Internet wcale nie są nudne! Nasi lektorzy opracowują specjalne materiały na potrzeby kursów online, aby jak najbardziej zaciekawić kursantów. Są to między innymi ćwiczenia interaktywne, quizy, zagadki itp. Ponadto mamy możliwość dzielenia ekranu, wyświetlania filmów, notatek czy prezentacji. Na bieżąco możesz korzystać z linków oraz materiałów online przesyłanych przez lektora bądź lektorkę i wykorzystywać je w czasie zajęć. Przekonaj się sam_a!

  • MOŻLIWOŚĆ NAGRANIA ZAJĘĆ 

Zawsze możesz nagrać zajęcia i odtworzyć je później w ramach powtórki tyle razy, ile tylko chcesz o dowolnej porze dnia i nocy. Wielu uczniów korzysta z tej możliwości i bardzo chwali sobie tę dodatkową funkcjonalność.

Pomimo wielu zalet kursanci często mają obawy przed nauką w takiej formie. Spróbujmy więc wspólnie przyjrzeć się im i rozwiać wszystkie obawy.

❌ Obawy:
  • NIEWIEDZA, STRACH PRZED NIEZNANYM 

Kursy online dopiero od niedawna pojawiły się w ofercie szkół językowych. Mester ma w swojej ofercie lekcję próbną, z której warto skorzystać, aby przekonać się czy nauka online to coś dla nas.

  • TO NA PEWNO JEST BARDZO SKOMPLIKOWANE…

Wielu uczniów przyzwyczajonych jest do tradycyjnej metody kursu i zajęcia online wydają im się być bardzo skomplikowane. Tymczasem jedyne czego potrzebujemy, to komputer z dostępem do Internetu i trochę chęci. W razie wątpliwości lektor_ka wszystko cierpliwie wytłumaczy i pomoże 🙂

  • SŁABE POŁĄCZENIE INTERNETOWE 

Często obawy uczniów dotyczą tego, czy na zajęciach przez internet będzie wystarczająco dobrze słychać lektora. Tymczasem już na pierwszych zajęciach każdy ma okazję przekonać się, że nie stanowi to w ogóle problemu – wszyscy słyszą się doskonale.

Jeśli jesteś w stanie obejrzeć film na Netflixie, to nie powinno być problemu z odpowiednim przeprowadzeniem zajęć pod względem technicznym. Na wszystko jest rada – na zacinający się Internet pomaga chwilowe wyłączenie kamery, bądź też połączenie się na nowo. W takich sytuacjach trzeba uzbroić się w cierpliwość i zachować spokój. Zazwyczaj wszystko wraca do normy po kilku sekundach.

  • JAK ĆWICZYĆ WYMOWĘ? 

To pytanie pojawia się dość często, ale nie ma się czego bać. Lektor_ka pokazuje jak należy ułożyć usta, aby poprawnie wymówić dany dźwięk, a jeśli zajdzie taka potrzeba poprawia kursanta i udziela mu pomocnych wskazówek.

  • JAK ĆWICZYĆ ROZUMIENIE ZE SŁUCHU? 

Na pierwszy rzut oka faktycznie wydaje się to trudne. Mamy jednak na to sprawdzone rozwiązania. Na zajęciach wraz z kursantami omawiamy jaki serial, słuchowisko czy wydanie wiadomości będziemy oglądać w ramach pracy domowej. Po czym na zajęciach dyskutujemy na temat fabuły oraz rozmawiamy o ciekawych strukturach gramatycznych i słownictwie. Plusem tej metody jest to, że kursanci mają możliwość odtworzenia nagrania tyle razy, ile tego potrzebują. Pozwala to na naukę bez stresu i presji.

  • BRAK INTERAKCJI Z NAUCZYCIELEM / TO NIE TO SAMO, CO KONTAKT NA ŻYWO!

Wiele osób boi się, że brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem wpłynie na jakość i efektywność zajęć. Niepotrzebnie! Kontakt z lektorem jest w czasie rzeczywistym, a dzięki kamerce, mikrofonowi i głośnikom/słuchawkom widzimy i słyszymy się doskonale! Każdy uczeń bardzo szybko przekonuje się, że zajęcia online są tak samo motywujące i ciekawe, jak te stacjonarne, a kontakt z lektorem wcale nie jest w żaden sposób gorszy od tego face-to-face.

Tak naprawdę wszystko zależy od podejścia. Pozytywne nastawienie, wspólny cel i zaangażowanie w naukę pozwala zbudować bliską relację oraz przyjemną atmosferę na zajęciach. Jeśli dobrze czujemy się na zajęciach, to to czy widzimy się na żywo czy na ekranie nie ma aż takiego znaczenia.

Strach ma wielkie oczy – spróbuj, a gwarantujemy, że już nie będziesz wyobrażać sobie innej formy nauki – Nauka online w Mesterze to czysta przyjemność! ❤️

Asia Kozik
Magda Misiurka
Sylwia Nowak

🔴 Zadzwoń: +48 737 801 420
⚫ Napisz: norskpoznan@gmail.com
🔴 Nasza strona: www.mester.pl
⚫ Zobacz nasz fanpage na Facebooku
🔴 Jesteśmy także na Instagramie: mester_poznan

Kategorie wpisów