Festiwale w Norwegii

Już niedługo majówka, a po niej dużymi krokami zacznie zbliżać się lato, a wraz z nim liczne festiwale! Myślę, że fani takich imprez już mają zakupione bilety i odliczają czas do nadchodzących koncertów. A jak to wygląda w Norwegii? Które festiwale w Norwegii są najpopularniejsze oraz najciekawsze? O tym w dzisiejszym poście!

Øyafestivalen


To jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych, który odbywa się w Oslo w Parku Tøyen i trwa cztery dni. Powstał w roku 1999 i szybko stał się popularny. W tym roku odbywa się w dniach 6-10 sierpnia.

Slottsfjellfestivalen

Festiwal rockowo-popowy odbywający się w Tønsberg każdego lata, a dokładniej w lipcu. Koncerty odbywają się wśród ruin średniowiecznego zamku na wzgórzu Slottsfjellet oraz innych lokalizacjach w mieście. Został pierwszy raz zorganizowany w 2003 roku. W tym roku odbywa się 10–11 lipca.

Parkenfestivalen

Festiwal, na którym możesz usłyszeć przeróżne gatunki muzyki takie jak m.in. rock, hip-hop, blues oraz metal. Impreza plenerowa odbywa się w Bodø, tego roku będzie to 15 sierpień.

Buktafestivalen (Bukta Tromsø Open Air Festival)

Jest to festiwal plenerowy odbywający się od 2004 roku w Tromsø w przepięknym miejscu. Impreza odbywa się również latem, dokładniej 19–20 lipiec.

Bergensfest

To festiwal muzyczno-kulturowy odbywający się oczywiście w Bergen późnym majem lub początkiem czerwca. W tym roku zaplanowany jest na 12-15 czerwca. Podczas festiwalu ma miejsce szereg wydarzeń: koncerty, balet, opera, teatr oraz taniec.

Trænafestivalen (Traena Music Festival)

To kolejny plenerowy festiwal, który odbywa się w pięknym miejscu, a dokładniej na małej wyspie Træna.  Wydarzenie ma zróżnicowany skład artystów, są to m.in. regionalni norwescy artyści oraz największe gwiazdy popu. Warto wybrać się na ten festiwal nie tylko ze względu na muzykę, ale również na swobodny nastrój i zapierające dech w piersiach naturalne otoczenie. Festiwal odbędzie się 10-13 lipca.  

Vinjerock

Jak sama nazwa wskazuje jest to oczywiście festiwal rockowy, ale ciekawe jest również to, że odbywa się on na wysokości 1060 n.p.m w przepięknym obszarze Jotunheimen.  Tego roku będzie to 18-21 lipca.

Stavernfestivalen

Coroczny festiwal muzyczny odbywający się w Stavern. Początkowo artyście na festiwalu byli prawie wyłącznie Norwegami, ale stopniowo zaczęło pojawiać się więcej znanych artystów międzynarodowych. Impreza odbędzie się 3-6 lipca.

Jeśli chodzi o festiwale w Norwegii jest ich oczywiście o wiele więcej. Może po przeczytaniu tego wpisu zainteresujesz się bardziej którymś z nich?

Po więcej ciekawostek kulturowych oraz językowych zapraszamy na nasze social media: TikTok, Instagram oraz YouTube.

Kategorie wpisów