Gdzie ćwiczyć szwedzki? Polecajki!

Gdzie ćwiczyć szwedzki? Polecajki! Czyli na jakie strony warto zajrzeć, żeby sprawić, że poziom języka pójdzie w górę. Zapraszamy do lektury!

Na poniższej liście znajdziesz strony, podcasty czy kanały na Youtubie:

8sidor

Strona z newsami w uproszczonym szwedzkim – można ich zarówno posłuchać, jak i je czytać. Poruszane tematy bywają trudne i złożone, ale dzięki temu, że zdania są krótkie i czytelne, można stosunkowo łatwo połapać się w treści.

Nyheter på lätt svenska

Czyli wiadomości w łatwym szwedzkim – klasyk od SVT, czyli szwedzkiej telewizji. Nowe wydania wiadomości pojawiają się często, można więc być na bieżąco i przy okazji ćwiczyć swój szwedzki. Warto przy tym zaznaczyć, że te newsy są raczej trudniejsze niż np. na 8sidor!

Lätt svenska med Oskar

To program przygotowany specjalnie z myślą o osobach uczących się, a więc język jest w miarę prosty i przystępny. Odcinki są dosyć krótkie, ale naprawdę ciekawe – prowadzący opowiada w nich o swoich doświadczeniach, przemyśleniach czy życiu w Szwecji. Można więc podczas słuchania programu zrelaksować się, dowiedzieć czegoś nowego i oczywiście poznać nowe szwedzkie słówka.

Svenska för alla

Po polsku szwedzki dla wszystkich – strona, na której zebrano rozmaite źródła, filmy na Youtubie itp., pomagające początkującym ogarnąć najważniejsze zagadnienia, jeśli chodzi o szwedzką gramatykę, wymowę czy słownictwo.

Slow Swedish with Katrin Berndt

Kanał, na którym szwedzka Youtuberka opowiada o swojej codzienności, pracy i w zasadzie wszystkim – jak sama nazwa wskazuje, w nieco wolniejszej niż zwykle wersji szwedzkiego.

Fun Swedish

Kanał głównie po angielsku, jednak można się z niego dowiedzieć naprawdę sporo o szwedzkiej kulturze i języku, a wszystko podane w luźnej i niezobowiązującej formie.

Mester

Tworząc tę listę, grzechem byłoby nie wspomnieć o mesterowych social mediach 🙂 Jeśli lubisz słuchanie, sprawdź naszego Youtuba, jeśli wolisz czytać, zobacz inne posty na naszym blogu, a żeby poznać mesterową ekipę i przy okazji sporo nauczyć się o językach skandynawskich, zajrzyj chociażby na naszego Instagrama.

A jeśli naprawdę szybko i skutecznie chcesz nauczyć się szwedzkiego, to najlepszą polecajką jest oczywiście kurs u nas!

Kategorie wpisów