Jak ćwiczyć mówienie po norwesku?

Jak ćwiczyć mówienie po norwesku?

Ostatnim razem z serii porad na blogu pojawił się wpis jak ćwiczyć norweską gramatykę, natomiast dziś czeka na Ciebie wpis, w którym opiszę sprawdzone sposoby na to, jak ćwiczyć mówienie po norwesku : ) Zapraszam do lektury!

1. Słuchaj norweskich piosenek i… śpiewaj

Tak, to naprawdę takie proste! Norwegia pod względem muzycznym ma sporo do zaoferowania. Zarówno fani rapu, popu, jak i cięższych brzmień znajdą coś dla siebie. Na dobry początek możesz włączyć naszą playlistę Wiosenny power po norwesku na Spotify, która doda Ci mocy i umili dzień.

2. Korzystaj z YouTube’a

Na tej platformie aż roi się od filmików, na których możesz posłuchać, jak mówią Norwegowie z krwi i kości. Na przykład tutaj:

P.S. Na YouTubie znajdziesz także nas! Od niedawna prowadzimy kanał na YouTubie Mester Poznań, na którym Sylwia opowiada o języku norweskim. W jednym z ostatnich filmów opowiedziała o swoich sposobach na ćwiczenie mówienia i rozumienia ze słuchu w języku norweskim: https://www.youtube.com/watch?v=Q4RFbY1LE0Y&t=4s

Jeśli jeszcze nie subskrybujesz mesterowego kanału, to jest to idealna okazja by to nadrobić!

3. Oglądaj norweskie filmy i seriale

Najlepiej na NRK, czyli na stronie norweskiej telewizji, gdzie znajdziesz między innymi norweskie produkcje, dokumenty, seriale czy reportaże. Polecane przez nas seriale dostępne na NRK znajdziesz tutaj: 3 norweskie seriale, które musisz zobaczyć. Jeśli jednak jesteś miłośniczką lub miłośnikiem Netflixa, to także mamy coś dla Ciebie: Norweskie seriale – polecajka.

4. Rozmawiaj po norwesku

Przede wszystkim, żeby ćwiczyć mówienie trzeba… mówić! Można oczywiście na początek mówić do siebie na głos i np. opowiadać co w danym momencie robimy, jednak najlepiej porozmawiać po norwesku z drugą osobą. Jeśli nikogo takiego nie znacie, to możecie poznać taką osobę, na przykład na naszej fejsbukowej grupie Nauka norweskiego, na której znajdziecie innych miłośników Skandynawii, którzy uczą się właśnie norweskiego.

5. Zapisz się na kurs

W ten sposób dużo szybciej opanujesz norweską wymowę i na dodatek będziesz mieć drugą osobę do konwersacji, czyli lektora/rkę, a w przypadku kursu grupowego także pozostałe osoby, które na niego uczęszczają. Nie wiesz na jaki kurs się zdecydować? Napisz do nas, a doradzimy najlepszą dla Ciebie opcję! Jeśli jednak chcesz iść na żywioł i spróbować swoich sił, to już w lipcu ruszają w Mesterze intensywne wakacyjne kursy grupowe. Już teraz można się zapisać na kurs, więc nie zwlekaj i przekonaj się sam/a!

A teraz do dzieła i do nauki norweskiego!

Nasza oferta kursów
– Jesteśmy także na insta: @mester_poznan
– Masz swoje propozycje odnośnie tematów lub inne pytania? Pisz śmiało na naszego maila kontakt@mester.pl

Roksana Bąk

Kategorie wpisów