Jak ćwiczyć norweską wymowę? 

Zaczynasz uczyć się języka norweskiego i nie wiesz, jak ćwiczyć norweską wymowę? W poniższym wpisie podamy Ci kilka wskazówek, które mogą być przydatne, szczególnie na początku Twojej przygody z językiem norweskim. 

Przy nauce norweskiego ćwiczenie wymowy może być wyjątkowo trudne, ponieważ niełatwo jest otoczyć się norweskim, a już zwłaszcza, jeśli nie mieszka się w Norwegii. Jest jednak na to sposób, a nawet kilka. 

  • Słuchaj native speakerów i skup się na ich wymowie

Słuchanie prawdziwego akcentu pomoże Ci dostosować swoją wymowę. Obejrzyj serial, film, posłuchaj piosenek, podcastów lub audiobooków. Oczywiście dostosuj trudność do swojego poziomu. 

  • Powtarzaj po nich

Naśladowanie wymowy pomaga w poprawie akcentu. Staraj się powtarzać za wypowiadanymi kwestiami w języku norweskim, naśladuj akcent, rytm oraz ton albo śpiewaj razem z artystami i artystkami śpiewającymi po norwesku.

  • Zacznij się nagrywać

Nagrywanie swojego głosu a następnie odsłuchiwanie go pozwala wyłapać ewentualne błędy i pomaga je skorygować. Do tego ćwiczenia możesz również użyć różnych aplikacji do nauki języków, które oferują funkcję nagrywania wymowy.

  • Korzystaj z zasobów online

Wiele stron internetowych oferuje ćwiczenie wymowy, jak również nagrania z native speakerami. Skorzystaj z takich zasobów, aby świadomie pracować nad swoją wymową.

  • Ćwicz przed lustrem

Mówienie do siebie, szczególnie przed lustrem, jest bardzo pomocne, ponieważ możesz obserwować ruch swoich ust i dostosować je do poprawnej wymowy.

  • Poproś osobę znająca norweski o pomoc

Jeśli znasz kogoś kto dobrze mówi po norwesku warto poprosić o pomoc w skorygowaniu błędów. Możesz z taka osobą porozmawiać i dodatkowo sporo się nauczyć.

Na naszym kursie będziesz mieć mnóstwo okazji by poćwiczyć wymowę. Zapraszamy!

Pamiętaj, że regularne ćwiczenie wymowy jest kluczowe. Im więcej czasu poświecisz na słuchanie, powtarzanie i wymowę tym lepsze rezultaty osiągniesz. Mamy nadzieje, że porady jak ćwiczyć wymowę po norwesku będą przydatne i skorzystasz z którejś z nich. 

Jeśli chodzi o ćwiczenie wymowy, to koniecznie odwiedź naszego Instagrama, TikToka i YouTube, gdzie znajdziesz mnóstwo materiałów z norweskimi słówkami, zwrotami i rozmówkami. Zapraszamy! 

Kategorie wpisów