Jak napisać CV i podanie po duńsku?

Napisanie CV to pierwszy krok podczas poszukiwań nowej pracy. Pracodawcy często przekopują się przez dziesiątki różnych zgłoszeń podczas procesu rekrutacji, więc dobrze przygotowane CV może zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie. W dzisiejszym poście znajdziesz kilka rad jak napisać CV po duńsku.
Co powinno zawierać CV?
  • Kontaktinfo og personlige oplysninger – informacje kontaktowe i dane osobowe

Czyli wszystkie podstawowe informacje – imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, data urodzenia. Nie może również zabraknąć numeru telefonu i/lub adresu e-mail, aby pracodawca miał możliwość się z Tobą skontaktować. W tej sekcji warto również umieścić zdjęcie. Fotografia, na której wyglądasz przyjaźnie i profesjonalnie na pewno zwróci uwagę rekrutującego.

  • Uddannelse – wykształcenie

W punktach podaj miejsca, w których zdobyłeś wykształcenie. Najlepiej zacznij od ostatnio zdobytego dyplomu.

  • Erhverserfaring – doświadczenie zawodowe

W Twoim CV muszą oczywiście znaleźć się informacje o poprzednich miejscach zatrudnienia wraz z datami. Warto wymienić konkretne stanowiska oraz krótko opisać obowiązki, jakie były wykonywane podczas pracy. Tak samo jak w przypadku wykształcenia, polecam zacząć od ostatniego miejsca pracy. Jeśli posiadasz referencje od poprzednich pracodawców – dołącz je w osobnym dokumencie.

  • Sprog – języki

Wymień wszystkie języki, jakimi się posługujesz – łącznie z tym ojczystym. Przy każdym z języków warto zamieścić informacje o poziomie jego znajomości (w formie graficznej lub opisowej) oraz zdobyte certyfikaty.

  • Frivilligt arbejde – działalność charytatywna

Udzielasz się charytatywnie? Jeśli tak, to również warto o tym wspomnieć. Wymień miejsca odbycia wolontariatu i rodzaj pracy tam wykonywanej.

  • Kurser – kursy

Nieważne czy masz ukończony kurs spawacza, prawo jazdy, kurs barmański lub uczestniczyłeś w szkoleniu dla managerów – jeśli dana umiejętność może okazać się przydatna na danym stanowisku, zasygnalizuj to pracodawcy.

  • Interesser/fritid – zainteresowania/co porabiasz w czasie wolnym

Krótko napisz, czym się interesujesz i co lubisz robić w czasie wolnym. Pozwoli to rekrutującemu poznać Cię trochę lepiej. 

Przydatne miejsca w sieci:

Jeśli chcesz poczytać trochę na temat CV po duńsku lub ściągnąć przykładowy szablon kliknij w poniższy link: *klik*

Zastanawiasz się na jakie stanowisko powinieneś/powinnaś aplikować? Może pomoże Ci w tym rozwiązanie testu osobowości (a przy okazji to również ciekawe ćwiczenie językowe – ).

Gdy będziesz już mieć gotowe CV  pozostaje tylko znaleźć odpowiednie oferty pracy i zaaplikować. Jeśli poszukujesz pracy w Danii pomocne mogą okazać się poniższe portale:

A na poniższej grafice znajdziesz kilka słówek i zwrotów związanych z pracą i jej poszukiwaniem:

Więcej o duńskim słownictwie i gramatyce znajdziesz na naszej grupie na facebooku. Zapraszam też na naszego instagrama. A jeśli chcesz zapisać się na kurs, to zapraszamy na nasze intensywne kursy wakacyjne, które ruszają już w lipcu – aż 24 godziny lekcyjne, które szybko przyniosą oczekiwany efekt. Więcej informacji znajdziesz tutaj: ZAPISY

Mam nadzieję, że dzisiejszy post okazał się przydatny i że już wiesz jak napisać CV i podanie po duńsku?