Jak zmotywować się do nauki norweskiego?

Nowy Rok już za kilka dni. Wielu z nas rozpocznie go od ustalenia postanowień noworocznych. Dla niektórych jest to rozpoczęcie aktywności fizycznej lub wprowadzenie czegoś nowego do swojej codzienności. Może dla Ciebie jest to postanowienia związane z nauką języka obcego? Jeśli tak, to w dzisiejszym poście chcielibyśmy przedstawić Ci kilka sposobów jak zmotywować się do nauki norweskiego? 

1. Cel

Przede wszystkim warto rozpocząć naukę od wyznaczenia sobie celu. Dlaczego chcesz się uczyć języka norweskiego? Może marzysz o tym, by wyprowadzić się do Norwegii? Albo masz rodzinę, która już od lat tam mieszka i chciałabyś/chciałbyś ich odwiedzić i przy okazji pozwiedzać kraj? A może po prostu Twoim marzeniem jest nauka tego języka? Na początku przygody z nowym językiem dobrze jest zapisać sobie po co tak naprawdę chcesz się go uczyć. Pomoże Ci to nie tylko w zmotywowaniu się do nauki ale też czerpaniu z niej radości, kiedy już będziesz spełniać wyznaczony przez siebie cel.

2. Systematyczność. 

Ważne jest to, aby systematycznie uczyć się języka. Jeśli chcesz rozpocząć naukę sam/a, to warto zagospodarować chociaż 15 minut dziennie na naukę. Natomiast jednym z najlepszych sposobów jest rozpoczęcie kursu. Nauka z lektorem pomoże Ci w dopasowaniu odpowiedniej formy nauki oraz materiałów. Dodatkowo lektor będzie systematycznie przygotowywać dla Ciebie lekcje, przez co nie musisz się martwić o traceniu czasu na poszukiwanie odpowiednich książek lub pomocy do nauki.

Jeśli lubisz uczyć się sam/a, to możesz skorzystać z naszych kursów indywidualnych. Jeśli chcesz rozpocząć naukę z drugą połówką lub przyjacielem, to zapraszamy do naszego kursu w parze. Możesz również zapisać się na nasze grupowe kursy. Nie tylko poznasz osoby, które też interesują się norweskim, ale też w ten sposób zdobędziesz motywację, żeby rozmawiać innymi. Oferujemy zarówno kursy stacjonarne, jak i zajęcia online. Wybierz najodpowiedniejsza formę kursu dla siebie!

3. Otoczenie się językiem.

Co prawda z norweskim nie jest tak łatwo na początku, ale zawsze możesz znaleźć swój sposób na codzienną styczność z tym językiem. Zastanawiasz się jak zmotywować się do nauki norweskiego? Twoje zainteresowania, pasje, a nawet sposób spędzania wolnego czasu mogą Ci w tym pomóc. Jeśli lubisz oglądać filmy lub seriale, to takie platformy jak Netflix czy HBO coraz częściej w swojej ofercie mają norweskie filmy i seriale.

W tym wpisie polecamy kilka godnych uwagi seriali: Norweskie seriale – polecajka.

Warto również zastanowić się jaka forma nauki sprawia Ci przyjemność. Niektórzy lubią korzystać z aplikacji do nauki języka. W ten sposób mamy codzienną styczność z językiem, ponieważ aplikacje przypominają nam codziennie o nauce. 

Sprawdź także: Przydatne strony do nauki norweskiego

Może lubisz słuchać podcastów? Jest to idealny sposób dla osób zabieganych, które chciałyby uczyć się języka, jednak nie mają na to czasu. W Internecie można znaleźć mnóstwo programów, które oferują nagrania dla osób poczatkujących. Natomiast jeśli jesteś już na zaawansowanym poziomie, to warto wybrać program, który Cię interesuje. Nie tylko będziesz utrwalać słownictwo i wymowę, ale także dowiesz się czegoś nowego. Podcastów możesz słuchać w drodze do pracy, w autobusie czy na spacerze. Pomoże Ci to w osłuchaniu się z językiem i w nauce wielu nowych słówek. 

Których podcastów słuchać? Stworzyliśmy dla Ciebie zestawienie: Norweskie podcasty

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu wciąż zastanawiasz się jak zmotywować się do nauki norweskiego albo który kurs będzie dla Ciebie najlepszy, napisz do nas. Pomożemy Ci wybrać kurs, który będzie dla Ciebie odpowiedni i dopasuje się do Twojego tygodniowego grafiku! 

Dodatkowo zapraszamy na naszego Insta i TikToka. Obserwując nas, będziesz mieć codzienną styczność z przydatnymi zagadnieniami w nauce języka norweskiego. Serdecznie zapraszamy! 

Kategorie wpisów