Przydatne strony do nauki norweskiego

Przydatne strony do nauki norweskiego

Cześć,

wiele osób prosi mnie o polecenie stron internetowych przydatnych w nauce norweskiego. Uczenie się ze źródeł internetowych bywa o wiele ciekawsze niż tradycyjne wkuwanie. Warto korzystać z różnych dostępnych materiałów, aby urozmaicić naukę. Dlatego dzisiaj postanowiłam podzielić się z wami miejscami w sieci, które pomogą wam opanować język norweski.

FORVO

Strona FORVO, na której możecie sprawdzić jak wymawia się norweskie słowa. Nagrywają je native speakerzy, więc nie musicie martwić się o to czy zostały wypowiedziane poprawnie. Na forvo możecie usłyszeć jak wypowiada się różne słowa także w innych językach:

GRAMMATIKK
NORSKSIDENE

Wielu moich uczniów nie przepada za nauką gramatyki. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie uczenie się jej poprzez ciekawe interaktywne ćwiczenia internetowe. Na początek trzeba jednak zgłębić teorię – na tej stronie przeczytacie o różnych zagadnieniach gramatycznych:

A na tej stronie możecie zastosować teorię w praktyce:

SALABY

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nauką tego północnego języka, polecam Ci zajrzeć na platformę Salaby, z której korzystają norwescy uczniowie szkół podstawowych. Niestety nie wszystkie materiały są dostępne, ale z wielu z nich możesz korzystać zupełnie za darmo. Czekają tam na Ciebie ciekawe zadania leksykalne, gramatyczne, a także ćwiczenia ze słuchu. Poziom jest raczej początkujący, ale z pewnością nie będziesz się nudzić. Zresztą zobaczcie sami, co możecie tam znaleźć:

Zadania tematyczne, jak na przykład dotyczące Halloween, a wśród nich między innymi gry, quizy i testy:

Dyktanda, zadania leksykalne i gramatyczne:

YRKESNORSK

Polecam wam także odwiedzić tę stronę, ma wiele dobrego do zaoferowania, między innymi słownictwo z różnych działów, jak: praca zawodowa, życie codzienne itp. Jeśli lubicie pytania do filmów, nagrania czy zadania z lukami, to ta strona z pewnością wam się spodoba.

Mam nadzieję, że będziecie korzystać z zaproponowanych przeze mnie stron. Efektywnej nauki!

Kategorie wpisów