Jak zmotywować się do nauki szwedzkiego?

Nadchodzi Nowy Rok, a skoro Nowy Rok, to też często postanowienia noworoczne. Może Twoim postanowieniem jest nauka języka, ale zastanawiasz się, jak zmotywować się do nauki szwedzkiego? Przychodzimy z kilkoma radami, jak sobie z tym poradzić!

Znajdź odpowiednie materiały dla Ciebie

Oczywiście żeby nauka była skuteczna, musi być dla nas ciekawa. Dlatego tak ważne jest dobranie materiałów pod siebie. Na początku co prawda każdy powinien nauczyć się podstaw, ale potem warto szukać materiałów związanych z naszymi zainteresowaniami. Również jeśli chodzi o formę nauki, warto się zastanowić, co nam odpowiada. Lubisz uczyć się z podręczników? Może wolisz czytać książki o danym kraju? Albo słuchać podcastów? Na szczęście mniej i bardziej zaawansowanych materiałów na rozmaite tematy jest po szwedzku naprawdę sporo!

Poszukaj kogoś, z kim będziesz się uczyć

Warto w nauce mieć partnera – może to być zarówno osoba, która jest na podobnym poziomie co my, jak i ktoś, kto już język umie i może nam pewne sprawy wytłumaczyć. W każdym wypadku dobrze jest móc wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i wtedy druga osoba jest nieoceniona. Tutaj oczywiście możemy się polecić 🙂 Czy wolisz zajęcia indywidualne, czy grupowe, znajdziesz u nas coś dla siebie.

Miej plan

Nie chodzi koniecznie o to, żeby rozpisywać sobie wszystko co do dnia, ale dużo może nam dać stawianie sobie długo- i krótkoterminowych celów. Mogą być one nawet wieloletnie (np. zdanie egzaminu językowego za kilka lat), ale też małe cele pomogą nam się zmotywować. Możemy więc postanowić, że przeczytamy w tym tygodniu ileś stron książki albo przez ileś godzin będziemy się uczyć – takie małe cegiełki szybko się do siebie dodają i przynoszą efekty!

Bądź systematyczny

Kluczowe jest sprawienie, żeby nauka języka weszła nam w krew. Nie musimy codziennie siedzieć przy podręcznikach, ale nawet krótki kontakt ze szwedzkim (czy każdym językiem, którego się uczymy) pozwoli nam utrwalić sobie kolejne słowa czy konstrukcje i po prostu sprawić, że ten język będzie dla nas coraz bardziej naturalny.

Mamy nadzieję, że odpowiedź na tytułowe pytanie „jak zmotywować się do nauki szwedzkiego?” jest już jasna!

Na koniec tradycyjnie zapraszamy na nasze social media – Instagrama, Facebooka czy Youtuba.

Kategorie wpisów