Kurs indywidualny czy w grupie – co wybrać?

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem kursu w naszej szkole, ale nie jesteś pewna/pewien jaki kurs będzie dla Ciebie najlepszy? Kurs indywidualny czy w grupie – co wybrać? W dzisiejszym poście pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości! 

Oczywiście każdy kurs powinien być dobrany indywidualnie do kursanta i do jego potrzeb. Dlatego najważniejsze jest zastanowienie się nad tym, co do Ciebie pasuje. Każdy kurs ma swoje plusy i minusy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Zacznijmy od kursu indywidualnego – jakie są jego zalety? 

Przede wszystkim sam fakt, że są to zajęcia indywidualne pokazuje, że lektor skupia się tylko na Tobie. Zajęcia i materiały są dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz pracować głównie z książką – nie ma problemu. Natomiast jeśli chcesz, by zajęcia przybierały formę konwersacji to jeszcze lepiej! Wtedy możesz przez całe zajęcia rozmawiać w języku, którego pragniesz się nauczyć. Harmonogram zajęć jest również dopasowany pod Ciebie. Zrobimy wszystko, żeby zarówno Tobie jak i lektorowi odpowiadał czas i dzień zajęć. 

Tempo zajęć dostosowujemy do Ciebie, dlatego jeśli pojawiają się zagadnienia bądź tematy, które sprawiają Ci trudność, możesz poprosić swojego lektora o pomoc w dokładnym wytłumaczeniu problemu. Co więcej materiał przerabiamy szybciej, dlatego też nauka języka idzie sprawniej i zdecydowanie łatwiej możesz osiągnąć wymarzony poziom. Dodatkowo, jeśli Twoim problemem jest przełamanie bariery językowej i boisz się odezwać, ponieważ pojawia się blokada, to właśnie kurs indywidualny będzie najlepszą opcją! Najczęściej największą obawą jest strach przed oceną innych. Z lektorem czegoś takiego nie poczujesz. Jesteśmy tu po to, żebyś czuł/a się komfortowo.

Skoro kurs indywidualny ma tyle plusów, to co z kursem grupowym? Oczywiście kurs w parze lub w grupie ma również wiele zalet! 

Jeśli chodzi o kurs w parze, to największym plusem jest to, że możesz zapisać się na kurs z bliską Ci osobą, znajomym, chłopakiem, dziewczyną – z kimkolwiek zechcesz. Tym bardziej, jeżeli oboje marzycie o nauce nowego języka i macie podobne cele. Możesz czuć się swobodnie na zajęciach, ponieważ zawsze jest z Tobą ktoś, kogo znasz. Dodatkowo zaoszczędzicie trochę pieniędzy! Kolejnym plusem jest możliwość ćwiczeń w postaci dialogów, dyskusji. Szczególnie jeśli osoba z pary jest na podobnym poziomie języka co Ty. Materiały oraz tryb nauczania również są dopasowane do Was. Natomiast lektorowi łatwiej jest korygować ewentualne błędy, które pojawiają się podczas wymowy. Jeśli nie odpowiadają Ci zajęcia indywidualne, a zajęcia grupowe odpadają z powodu zbyt dużej liczby osób, to kurs w parze będzie dla Ciebie idealny! 

Co do kursu grupowego, to jak już wspomnieliśmy wcześniej, na te zajęcia również możesz zapisać się ze znajomymi lub innymi bliskimi osobami. I nie tylko! Jest to świetny sposób na poznanie nowych osób, które mają podobne zainteresowania do Ciebie. Co więcej, praca w grupie pomaga w systematycznej nauce. Często nie chcemy odstawać od innych i jest to dla nas motywacja do częstszego zaglądania do notatek. Na kursach grupowych możesz spodziewać się również wielu interaktywnych ćwiczeń, quizów oraz gier zespołowych, co może być super urozmaiceniem w nauce!  

Mamy nadzieje, że ten wpis ułatwi Ci odpowiedź na pytanie: kurs indywidualny czy grupowy – co wybrać? 

Przeczytaj również nasz wpis – Nauka online czy stacjonarnie – co wybrać?

Serdecznie zapraszamy na nasze kursy indywidualne, kursy w parze oraz kursy grupowe
W razie pytań możesz zawsze do nas napisać na fejsie lub na insta.

Kategorie wpisów