Nauka online czy stacjonarnie – co wybrać?

Nauka online czy stacjonarnie – co wybrać? Jeśli zastanawiasz się, co jest najlepszą opcją dla Ciebie, w dzisiejszym poście postaramy się pomóc w tym wyborze!

Każdy sposób ma oczywiście swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze. Zacznijmy więc od zajęć stacjonarnych – jakie są ich plusy?

Oczywiście bardzo ważną sprawą jest to, że mamy osobisty kontakt z lektorem. Spotkania twarzą w twarz są dla wielu bardziej naturalne niż online. Dzięki temu może nam być łatwiej się przełamać i zacząć mówić.

Gdy wyjdziemy z domu i wybierzemy się do sali, łatwiej nam przy okazji zapomnieć o codziennych obowiązkach. Możemy wejść w tryb nauki, nie myśląc o tym, że zaraz po zajęciach musimy np. pozmywać naczynia czy wyprowadzić psa. Jeśli więc taka odskocznia brzmi dla Ciebie dobrze, zapraszmy do sali 🙂
Również od strony technicznej nauka stacjonarna ma swoje zalety – choćby tę, że lektorzy drukują i zapewniają wszystkie materiały, nie trzeba więc się nimi przejmować. Tobie zostaje po prostu z nich korzystać i się uczyć!

A co, jeśli chodzi o naukę online?

Tutaj nie można nie wspomnieć o oszczędności czasu. Siłą rzeczy dojazdy swoje zajmują, a łącząc się z domu, nie musimy przejmować się korkami czy miejscami parkingowymi. Po prostu rozsiadamy się przy biurku czy na kanapie i zaczynamy zajęcia.

Taka forma na pewno pozwala na sporą elastyczność – możemy połączyć się z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu, nawet więc, kiedy jesteśmy na wakacjach czy wyjeździe, nie ma przeszkód, żeby się uczyć.

Super w zajęciach online jest też to, że można je nagrać – dzięki temu nie ma problemu, żeby do jakiegoś zagadnienia wrócić nawet po lekcji czy obejrzeć sobie nagranie, nawet jeśli nie mogliśmy akurat uczestniczyć w zajęciach.

Online łatwiej też jest wykorzystać rozmaite programy i aplikacje czy wspólnie oglądać filmy czy programy – to na pewno też duży plus takiego trybu.

Jak więc widać, odpowiedź na tytułowe pytanie „nauka online czy stacjonarnie – co wybrać?” nie jest wcale taka łatwa! Każdy musi sam rozważyć wady i zalety obu trybów i zdecydować, co mu najbardziej pasuje. Mamy jednak nadzieję, że chociaż trochę ułatwiliśmy to zadanie – niezależnie od tego, co wybierzesz, zapraszamy oczywiście do nas!

Wpadaj też na naszego Instagrama, Facebooka i Youtuba.

A na blogu pisaliśmy nieco więcej o tym, jak wygląda nauka online, porównywaliśmy też ze sobą języki skandynawskie.

Kategorie wpisów