Jak uczymy języków skandynawskich?
Jeśli zastanawiasz się, czy zacząć naukę jednego z języków skandynawskich, to bardzo dobrze trafiłeś/aś. Z tego wpisu dowiesz się, jak uczymy języków skandynawskich w Mesterze i dlaczego warto zapisać się do nas na kurs. Jeśli nie jesteś z okolic Poznania, nic straconego! Możesz wybrać również zajęcia online i wygodnie uczyć się z każdego miejsca na świecie 😊
Metoda prowadzenia zajęć językowych
Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wyglądała nauka języka obcego w szkole, dlatego w Mesterze stawiamy na praktykę. Możesz bardzo dobrze znać zasady gramatyki przykładowo języka angielskiego i świetnie radzić sobie w piśmie, jednak nie jesteś w stanie nic sensownego powiedzieć w rozmowie po angielsku, bo w szkole niestety nie skupiano się na konwersacjach. Przy nauce nowego języka obcego najważniejsze jest przełamywanie barier językowych. Jak sprawić, żeby nauka języka nie poszła w piach i dawała jak najlepsze efekty? Trzeba podejść do niej holistycznie, łącząc 4 elementy nauki języka.
Mówienie
Jeśli decydujesz się na kurs grupowy, będziesz prowadzić konwersacje z innymi uczestnikami grupy na takim samym poziomie językowym, co Twój. W rozmowie z innymi kursantami czujemy się swobodnie, ponieważ są oni na takim samym etapie nauki języka. Jeśli jednak wybierzesz kurs indywidualny, to lektor będzie Twoim kompanem do rozmowy, co również ma swoje plusy 😉
Czytanie
Szczególnie jeśli jesteś wzrokowcem, nie zapominaj o czytaniu! Gdy czytamy tekst, nawet nie znając pojedynczych słówek, zapamiętujemy je i później łatwiej jest rozpoznajemy kontekst występowania danego słowa lub po prostu jego pisownię. Jak w każdym elemencie nauki języka rozpoczynamy od krótkich tekstów o danym zagadnieniu tematycznym aż po dłuższe artykuły prasowe lub wiadomości. Jednak największą satysfakcję na zwieńczenie pewnego etapu nauki języka przyniesie z pewnością przeczytanie książki w języku, którego się uczymy, więc do dzieła!
Słuchanie
Osłuchiwanie się z językiem jest bardzo ważne, nawet na początku naszej nauki. Na początkowych etapach słuchamy dialogów z książki i uczymy się wymowy pojedynczych słówek. Z czasem zaczynamy wdrażać krótkie filmiki, takie jak prognoza pogody czy też dłuższe programy, które są dostosowane do tematyki omawianej na zajęciach. Nawet jeśli nie rozumiemy całości, ważne jest żeby się osłuchiwać, dlatego też polecamy słuchać piosenek i podcastów w językach skandynawskich oraz oglądać filmy i seriale po duńsku, norwesku lub szwedzku.
Pisanie
To chyba najbardziej klasyczny element nauki języka przez wielu postrzegany jako nudny. Staramy się jednak odczarować negatywne odczucia co do pisania, ponieważ jest ono bardzo ważne w nauce języka. Pisanie ułatwia nam zapamiętywanie poszczególnych słówek czy też nowych form gramatycznych, których właśnie się nauczyliśmy. Zaczynamy od pojedynczych słówek, krótkich prac podsumowujących dany dział tematyczny aż po rozprawki, listy czy zaproszenia. Zachęcamy kursantów do pisania ręcznie, ponieważ pisząc na komputerze nie zapamiętujemy pisowni, a program automatycznie podkreśla słowa, jeśli jest w nich błąd.
Nasza metoda nauki
- Mówimy, mówimy i jeszcze raz mówimy
- Uczymy na własnych materiałach, tworzonych pod kątem poziomu i zainteresowań uczniów
- Słuchamy – YouTube, podcasty, radio, tv
- Piszemy – dłuższe i krótsze formy, poszerzając słownictwo
- Przygotowujemy Cię do niezbędnych egzaminów
- Tłumaczymy gramatykę tak, że w końcu jest to proste
- Wspieramy Cię w samodzielnej nauce
- Nikt Cię nie pogania – pracujesz w swoim rytmie
- Sprawdzamy wiedzę na kartkówkach, testach, poprzez prace domowe
- Udostępniamy darmowe materiały do wzbogacania swojej wiedzy