Norweskie filmy i seriale świąteczne

W zeszłym tygodniu polecałam norweskie piosenki świąteczne, a w dzisiejszej polecajce czekają na Ciebie norweskie filmy i seriale świąteczne!

Na początek światowy hit prosto z Netflixa, czyli Hjem til jul (polski tytuł: Facet na święta). Serial powstał w 2019 roku i doczekał się dwóch sezonów. W pierwszym odcinku podczas obiadu w domu rodzinnym 30-letnia samotna pielęgniarka oświadczyła, że ​​ma kogoś. Matka jest zachwycona i upiera się, że ta osoba musi przyjść na świąteczny obiad. Wtedy okazuje się, że Johanne ma 24 dni na znalezienie partnera.

Hjem Til Yul (Home for Christmas): Acil Sevgili Aranıyor – Tanıtım |  22dakika.org

Netflix Netflixem, ale nie zapominajmy o NRK TV, czyli norweskiej telewizji, gdzie jest duży wybór seriali, filmów dokumentalnych, rozrywki, sportu i wiadomości ze świata.

Otóż codziennie od 1 do 24 grudnia na NRK TV pojawia się nowy odcinek świątecznego serialu, który stanowi swojego rodzaju kalendarz adwentowy. W tym roku jest to serial Kristiania magiske tivolitheater, który opowiada o biednym chłopcu – Luce i magicznym parku rozrywki z czasów, gdy stolica Norwegii nazywała się Kristiania. Luka szukając schronienia w tym miejscu poznaje mieszkające tam dzieci, a to dopiero początek jego przygód.

Reisen til julestjernen to baśniowy film z 2012 roku (polski tytuł: Gdzie jest Gwiazdka?). Sonja chcąc pomóc królowi odzyskać zaginioną córkę, wyrusza na poszukiwanie tytułowej magicznej Gwiazdy.

Stream Reisen til Julestjernen (2012), Barnefilm, Eventyr

Snøfall to dramatyczna opowieść, w której główna bohaterka, 9-letnia Selma mieszka wraz ze swoim psem Casperem u sąsiadki. Odkąd jej rodzice zginęli w wypadku, dziewczynka marzy o prawdziwej rodzinie. Pewnego dnia odkrywa tajny portal do krainy pełnej czarów i miłości.

Julekongen to kolejny serial dostępny na NRK, w którym Kevin odkrywa tunel, prowadzący do doliny rycerzy bez zimy i śniegu. Jest to ekscytująca seria o przyjaźni, rycerzach i magicznych mocach.

Karsten og Petras vidunderlige jul to norweski film familijny z 2014 roku. Karsten i Petra to rodzeństwo, które nie może się doczekać Świąt Bożego Narodzenia, więc niecierpliwie odliczają do Wigilii.

Karsten Og Petras Vidunderlige Jul (DVD)

To już wszystkie norweskie filmy i seriale świąteczne na dzisiaj. Mam nadzieję, że powyższe produkcje przypadną Ci do gustu. Miłego seansu!

Kategorie wpisów