Przydatne strony do nauki duńskiego

Przydatne strony do nauki duńskiego

Chcesz popracować nad swoimi umiejętnościami językowymi ale nie wiesz, gdzie szukać materiałów? Dzisiejszy wpis pomoże Ci w znalezieniu przydatnych źródeł w internecie.

Ordnet 

Internetowy słownik języka duńskiego, gdzie znajdziesz znaczenie oraz sprawdzisz jak odmienia się dane słowo. Można również odsłuchać jak poprawnie się je wymawia. Dodatkowo odnajdziesz tam również przykładowe użycie wyrazu w zdaniu oraz stałe wyrażenia i idiomy w których on występuje.

Dansk her og nu 

Strona internetowa na której omawiane są podstawowe zagadnienia gramatyczne – wraz z ćwiczeniami. Można tu również znaleźć zadania na rozumienie ze słuchu oraz wzbogacić słownictwo związane z życiem codziennym.

Fjernundervisning 

Tu możesz zapoznać się z podstawami duńskiej gramatyki oraz wykonać ćwiczenia sprawdzające poziom wiedzy. Można tu również znaleźć np. zadania na uzupełnianie luk w zdaniu lub krzyżówki, a nawet pograć w wisielca.

OnlineDansk 

Internetowy kurs językowy obejmujący najważniejsze zagadnienia leksykalne. Korzystając z tej strony poznasz podstawowe zwroty oraz ich wymowę. Po każdym dziale można sprawdzić się wykonując odpowiedni test.

Vores fællessprog 

Strona zarysowująca podstawowe zagadnienia gramatyczne w oparciu o kontrasty występujące w zasadach gramatyki języka duńskiego oraz innych języków. Dostępne są tu również testy sprawdzające znajomość tematu.

Liczę na to, że któraś z moich propozycji pomoże Ci w rozwoju umiejętności językowych. Życzę powodzenia!

Kategorie wpisów