Przydatne strony do nauki szwedzkiego

Przydatne strony do nauki języka szwedzkiego

Tym razem zapraszamy na krótki poradnik – pokażemy Wam jakie strony mogą się przydać, gdy uczymy się języka szwedzkiego. Ruszamy!

Svenska Akademiens Ordböcker

Na miejscu pierwszym oczywiście Svenska Akademiens Ordböcker – czyli coś bez czego nie ma nauki szwedzkiego. Znajdziemy tam znaczenie danego wyrazu, jego odmianę i wszystkie formy, przykłady użycia, idiomy i wyrażenia zawierające ten wyraz, a także dla tych najbardziej ciekawych historię tego wyrazu. Ogromnym plusem jest również to, że możemy posłuchać wymowy i mieć pewność, że jest ona poprawna. Gdzie jak gdzie,
ale tu na pewno tak jest 🙂 Dla mnie ta strona to po prostu skarbnica wiedzy!

Lär dig svenska

Lär dig svenska – na tej stronie poznamy wszystkie najważniejsze informacje dotyczących szwedzkiej gramatyki. Wszystkie zagadnienia przedstawione są w sposób jasny i przejrzysty wraz z przykładami. Na stronie znajdziemy także ćwiczenia, często w formie quizów.

Ordklasser

Ordklasser – to kolejna strona, na której zapoznamy się ze szwedzką gramatyką. Podobnie jak wcześniej, na stronie znajdziemy wszystkie najważniejsze zagadnienia gramatyczne wraz ze szczegółowymi opisami i przykładami.

Grammatiktest

Grammatiktest – tutaj możemy sprawdzić naszą wiedzę z gramatyki. Znajdziemy szeroki wachlarz ćwiczeń oraz testów z przeróżnych zagadnień gramatycznych. Ćwiczenia nie zawsze są proste, ale na pewno bardzo rozwijające!

Elevspel

Ostatnia moja propozycja to Elevspel gdzie możemy poszerzać nasze słownictwo. Ćwiczenia w formie quizów pozwalają rozbudowywać zasób naszego słownictwa, a oprócz tego możemy także zapoznać się z wymową wszystkich wyrazów, które w danym momencie ćwiczymy.

Mam nadzieję, że moje propozycje Wam się przydadzą i urozmaicą naukę szwedzkiego. Powodzenia!

Kategorie wpisów