Szwedzki jarmark świąteczny

Zbliżające się święta to wspaniała okazja, aby wybrać się na jarmark świąteczny (en julmarknad). W Szwecji jest to bardzo popularna tradycja, w samym Sztokholmie można odwiedzić przynajmniej kilka różnych jarmarków. Taki jarmark to świetna okazja, aby poczuć świąteczną atmosferę (en julstämning) oraz kupić prezenty dla najbliższych (en julklapp). Możemy także skosztować świątecznego jedzenia – na stoiskach znajdziemy między innymi tradycyjną świąteczną szynkę (en julskinka). Możemy także napić się grzanego wina (en glögg), gorącej czekolady (en varm choklad) czy po prostu ciepłej kawy (ett kaffe).

Będąc w Sztokholmie na pewno warto odwiedzić bożonarodzeniowy jarmark na Starym Mieście (Gamla stan), będącym historyczną dzielnicą i najstarszą częścią Sztokholmu. To taki tradycyjny jarmark, który znalazł się na liście 10 najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. To chyba najlepsza rekomendacja 🙂

Warto zwiedzić także jarmark organizowany w Skansen. Zakupimy tutaj mnóstwo świątecznych dekoracji (en julprydnad), świątecznych przysmaków i produktów lokalnych. Jest to także wspaniała okazja to zakupu tradycyjnych rękodzieł (ett hantverk).

Jarmarki bożonarodzeniowe to idealna okazja, aby poczuć ducha świąt, wysłuchać świątecznych piosenek oraz kolęd (en julsång) oraz spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Przeczytaj więcej o innych pięknych jarmarkach bożonarodzeniowych w Europie!

Kategorie wpisów