10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Norwegii

Ostatnio pisaliśmy o festiwalach, więc teraz chcieliśmy przedstawić miejsca warte odwiedzenia w Norwegii. Oto 10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Norwegii.

Trolltunga

Chyba każdy zna najpopularniejszy krajobraz Norwegii, czyli Język Trolla. To jedna z najbardziej ikonicznych skał w Norwegii. Znajduje się w regionie Hordaland, w Parku Narodowym Hardangervidda. Skała wznosi się na ponad 700 metrów nad fiordem oferując przepiękne widoki. Jest to popularny cel wycieczek pieszych, ale z uwagi na trudność szlaku i odległość warto odpowiednio się przygotować.

Lofoten

Kolejny bardzo znany widok Norwegii, jest to malowniczy archipelag położony na północy. Słynące z niezwykłych krajobrazów, malarskich wiosek rybackich i zorzy polarnej. Te wyspy, otoczone górami i morzem, oferują niezapomniane widoki, możliwość wędkowania, trekkingu i obserwacji dzikiej przyrody.

Geiranger

To niewielka miejscowość położona wzdłuż fiordu o tej samej nazwie, uznawanego za jednego z najpiękniejszych na świecie. Znajduje się w sercu norweskich gór, otoczona stromymi zboczami i wodospadami, takimi jak słynny Siedem Sióstr. Geiranger można zobaczyć zarówno z góry, jak i z poziomu wody, korzystając z wycieczek promem.

Trollstigen (Droga Trolli)

To jedna z najbardziej znanych tras drogowych w Norwegii i na świecie. Znajduje się w regionie Møre og Romsdal w Norwegii, prowadzi przez górzyste tereny, oferując cudowne widoki. Droga wije się przez strome zbocza gór, przecinając liczne serpentyny i mijając wodospady. Na samej górze znajduje się punt widokowy, z którego można podziwiać malownicze krajobrazy doliny i okolicznych szczytów górskich.

Preikestolen

Bardzo znany punkt widokowy znajdujący się nad fiordem Lysefjord. To ogromna, płaska skała, wznosząca się na wysokość około 604 metrów nad wodą, z góry można podziwiać okoliczne fiordy i góry.

Fisketorget

Targ rybny w Bergen. To jeden z najbardziej znanych targów rybnych w Norwegii, położony w historycznym centrum miasta. Na targu można kupić (lub skosztować) świeże owoce morza, różnorodne gatunki ryb, krewetki, homary i ostrygi. To nie tylko miejsce zakupów, ale również atrakcja turystyczna.

Punkt widokowy Fjellstua

To najbardziej znane miejsce w Ålesund, miasteczku położonym na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Punkt znajduje się na wzgórzu Aksla, oferuje widok na miasto fiordy i otaczające góry.

Karl Johans gate

To główna ulica handlowa w Oslo. Rozciąga się od dworca kolejowego Oslo Central Station do Pałacu Królewskiego na placu Slottsplassen. Jest to popularne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy przybywają tu, by spacerować, robić zakupy, delektować się lokalną kuchnią w restauracjach oraz zwiedzać ważne zabytki miasta, takie jak katedra czy uniwersytet w Oslo.

Stavkirke w Heddal

Stavkirker, znane również jako kościoły słupowe, to unikalne drewniane kościoły, które stanowią część dziedzictwa kulturowego Norwegii. Heddal Stavkirke to największy i jednocześnie najlepiej zachowany kościół słupowy w Norwegii, położony w pobliżu miejscowości Notodden. Został zbudowany w XII wieku i jest uznawany za arcydzieło sztuki i rzemiosła średniowiecznego Norwegii.

Droga Atlantycka

To jedna z najbardziej spektakularnych tras samochodowych na świecie. Znajduje się w zachodniej części Norwegii, łącząc miasta Kristiansund i Molde. Droga ma długość około 8 kilometrów i prowadzi przez malownicze wybrzeża, liczne wyspy oraz mosty, które tworzą niezwykłe połączenie z oceanem.

To było 10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Norwegii, mamy nadzieję, że nasza lista zachęci Cię do zobaczenia chociaż jednej z powyższych atrakcji.

Zachęcamy również na nasze social media: YouTube, TikTok oraz Instagram.

Kategorie wpisów