Od czego zacząć naukę norweskiego?

Dzisiaj zajmiemy się tematem od czego zacząć naukę norweskiego?

U wielu z nas pojawia się w głowie pomysł „Może zacznę się uczyć nowego obcego języka?”. Czasem obejrzymy jakiś zagraniczny film, w którym aktorzy mówią w innym języku i tak nam się spodoba, że pojawia się chęć rozpoczęcia nauki. Niestety wielu z nas szybko z tego rezygnuje, ponieważ nie wie, jak zacząć.

1. Często zaczynając swoją przygodę ze sportem możesz usłyszeć, że ważne jest, aby wyznaczyć cel. Po co to robisz? Co chcesz osiągnąć? I w jakim czasie? Z językiem jest tak samo. Wiele osób pragnie nauczyć się języka norweskiego, ponieważ marzy o przeprowadzce do Norwegii. Oczywiście – znając język przynajmniej w stopniu komunikatywnym będzie ci o wiele łatwiej. Jeśli znajdziesz w sobie wystarczająco dużo motywacji i wyznaczysz sobie realny cel, do którego osiągnięcia będziesz dążyć, może mieć to wspaniałe rezultaty w przyszłości. 

No dobra, mamy cel, jesteśmy zmotywowani, ale co dalej? Dobrym sposobem na zapoznanie się z językiem obcym jest wypróbowanie różnych darmowych aplikacji. Możesz skorzystać z Memrise, czy Duolingo gdzie poznasz podstawowe zwroty, mnóstwo słówek i przede wszystkim posłuchasz prawidłowej wymowy. Zaczynając od tego łatwiej jest stwierdzić, czy w ogóle ten język to coś dla ciebie. 

Poznaj więcej przydatnych stron do nauki norweskiego!

2. Kolejną opcją jest kurs językowy (oczywiście zapraszamy do nas 😊). Dzięki uczestnictwie w kursie uczysz się przede wszystkim systematycznie. Nie musisz sam szukać materiałów, pracować z książkami i zmuszać się do nauki. Taki kurs pozwala ci dobrze poznać język, prawidłowo nauczyć się wymowy oraz pomaga, gdy masz trudności z jakimiś zagadnieniami, np. gramatycznymi. Dodatkowo lektor może ci opowiedzieć swoją historię nauki norweskiego. Osoba, która wcześniej uczyła się języka wie jakie błędy popełniała i również jest w stanie łatwiej przekazać wiedzę, którą już posiada. Poza tym na kursie możesz poznać cudownych ludzi i do tego traktować naukę jako forma zabawy i spotkania z ludźmi. 

3. W ostatnim czasie bardzo głośne stało się również „zanurzenie się w języku”. Ale co to właściwie oznacza? Jest to po prostu otoczenie się językiem. Oczywiście świetnym pomysłem jest oglądanie seriali.

3 norweskie seriale, które musisz zobaczyć!

Na Netflixie coraz częściej pojawią się seriale lub filmy w języku norweskim. Czytanie książek lub oglądanie wiadomości. W Internecie mamy dostęp do różnych ciekawych artykułów po norwesku. Oglądanie YouTube, gdzie znajdują się przeróżne filmiki stworzone przez Norwegów i Polaków uczących języka norweskiego (zapraszamy na nasz kanał). Znajdziemy tam również piosenki, które dla niektórych są dobrą formą nauki. Kolejną opcją jest zmiana języka w telefonie na norweski. Jest to dobry sposób, ponieważ z telefonu korzystamy codziennie i niektórych aplikacji używamy automatycznie. Taka zmiana języka pozwoli nam nauczyć się wielu przydatnych słów, których używamy codziennie.

Inne sposoby na naukę języka norweskiego W DOMU!

Czy teraz wiesz już od czego zacząć naukę norweskiego? Mam nadzieję, że nasze propozycje pomogą ci i przekonają cię do rozpoczęcia nauki. Zapraszamy również na naszego Insta i Tiktoka, gdzie znajdziesz mnóstwo przydatnych materiałów!

Kategorie wpisów